Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Złote Gody Państwa Heleny i Jana Sławińskich

29 kwietnia Państwo Helena i Jan Sławińscy z Rzepotowic obchodzili złote gody. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni okolicznościowymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta RP.

W Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza słowa małżeńskiej przysięgi, w towarzystwie najbliższej rodziny, wypowiedzieli ponownie państwo Helena i Jan Sławińscy. Burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatom odznaczenia państwowe „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, a także legitymacje i dyplomy okolicznościowe. – Jest mi ogromnie miło wręczać Państwu odznaczenia i dyplomy z okazji 50. lat wspólnego życia. Są państwo wspaniałym przykładem i wzorem do naśladowania dla przedstawicieli młodego pokolenia, którzy dopiero rozpoczynają wspólną drogę. Gratuluję długiego stażu i życzę kolejnych pięknych jubileuszy – powiedział burmistrz.

Państwo Helena i Jan Sławińscy poznali się w lipcu 1964 roku w miejscowości nieopodal Lubina. Po niespełna roku pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chobieni. Tam też rozpoczęli pracę w Zakładzie Rolnym, lecz nadal poszukiwali swojego miejsca na ziemi, gdzie mogliby osiedlić się i wychowywać dzieci. Dlatego też kilkakrotnie przeprowadzali się.

W 1968 roku na świat przyszedł syn państwa Sławińskich - Dariusz, a po roku urodziła im się córka Renata. Tuż po narodzinach dzieci, jubilaci przeprowadzili się do Rzepotowic gdzie mieszkają do dnia dzisiejszego. Pani Helena rozpoczęła pracę w Zakładzie Rolnym i jednocześnie wychowywała dzieci; pan Jan natomiast przepracował wiele lat w Zakładzie Komunalnym.

Obecnie oboje jubilaci przebywają na emeryturze. Doczekali się trojga wnucząt i jednej wnuczki. Z niecierpliwością czekają na prawnuczęta. Jako receptę na długie pożycie małżeńskie zgodnie wymieniają wzajemne zrozumienie i dużo miłości.