Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Edukacja

 • Bezpieczeństwo przedszkolaków

  IMG_3847.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima dzięki współpracy partnerskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonowania pozyskał blisko 200 kamizelek odblaskowych, które przekazał najmłodszym mieszkańcom uczęszczającym do trzebnickich przedszkoli.

 • Szkoła w Masłowie będzie remontowana

  Burmistrz Marek Długozima wizytował szkołę w Masłowie wraz z Zbigniewem Mrozińskim z Wydziału TI. Na zdjęciu wspólnie z Panią Dyrektor Jadwigą Drobik.

  Burmistrz Marek Długozima wizytował szkołę podstawową w Masłowie, gdzie wspólnie z Panią Dyrektor Jadwigą Drobik rozmawiał o inwestycjach, które zwiększą komfort edukacji dzieci tam uczęszczających. Zgodnie z ustaleniami, wyremontowane zostanie ogrodzenie oraz pierwsze piętro drugiego z budynków szkoły, a chodniki łączące budynki zostaną wyłożone nową kostką. Co więcej – do placówki zostaną zakupione nowe stanowiska komputerowe, które usprawnią naukę.

 • Znamy tegorocznych gminnych stypendystów

  IMG_2505.jpeg

  Z inicjatywy Burmistrza Marka Długozimy, od 10 lat w Gminie Trzebnica funkcjonuje program stypendialny. Od tego czasu już ponad stu uczniów z terenu Gminy Trzebnica skorzystało z pomocy finansowej za bardzo dobre wyniki w nauce i ponadprzeciętne zaangażowanie w szkolne i pozaszkolne przedsięwzięcia. 23 lutego, podczas uroczystej Gali zorganizowanej w nowoczesnych przestrzeniach sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, do tego zaszczytnego grona dołączyło kolejnych 13-tu najzdolniejszych uczniów z gminnych placówek oświatowych, którzy z rąk burmistrza Marka Długozimy odebrali stypendia im. Jana Pawła II oraz Burmistrza Gminy Trzebnica. Zyskali dzięki temu realną pomoc finansową, która pozwoli im rozwinąć naukowe pasje i zainteresowania.

 • Jabłka dla dzieci w szkołach

  DSC_0040.jpeg

  W związku z embargiem rosyjskim Agencja Rynku Rolnego wprowadziła mechanizm „Dalsze tymczasowe wsparcie producentów i warzyw”, ponieważ Komisja Europejska ogłosiła kolejną transzę środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw. Produkty wycofane w celu tzw. bezpłatnej dystrybucji oraz tzw. innego przeznaczenia mogą być realizowane do odbiorców zarejestrowanych w specjalnym rejestrze. Do programu mogą się zgłaszać m.in. szkoły podstawowe i średnie, żłobki, przedszkola, zakłady penitencjarne, placówki opieki zdrowotnej, MOPS, GOPS, organizacje charytatywne. Z Gminy Trzebnica zgłosiły się jak do tej pory trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół z Ujeźdźca Wielkiego, a także Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój.

 • Święto Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”

  IMG_7640.jpeg

  10 listopada w nowej sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr 2 obchodziła swoje święto oraz 20. rocznicę nadania jej imienia gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”- legionisty, uczestnika wojny Polsko-Ukraińskiej, oficera Sztabu Głównego Wojska Polskiego. 

 • Co dalej z mundurkami w SP3

  mundurki SP3.jpeg

  Na grupowym profilu FB Trzebnica rozgorzała dyskusja na temat mundurków, które wciąż obowiązują w SP3. Zdecydowana większość wypowiadających się krytycznie odnosi się do obowiązku ich noszenia. Rodzice uczniów za pośrednictwem portalu zwrócili się do burmistrza Marka Długozimy z prośbą o interwencję.

 • Wycieczka w Urzędzie Miejskim

  IMG_7550.jpeg

  Urząd Miejski w Trzebnicy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, jak również umocnieniu postaw obywatelskich, które będą procentować w przyszłości.

 • Gminna Szkoła Muzyczna