Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tylko Ty Mamo!

Z okazji Dnia Mamy, 25 maja w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, odbył się koncert pod tytułem „Tylko Ty Mamo”. Na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy na scenie wystąpiła solistka Operetki Wrocławskiej dr Monika Gruszczyńska, a włoskie piosenki o miłości zaśpiewał Maurizio Nicolini.

Uroczystość rozpoczął Karol Dąbek z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, który pod kierunkiem pani Alicji Stręk-Tworek przeczytał wiersz Wojciecha Młynarskiego „Naszych Matek maleńkie mieszkanka”.

Pięknym lirycznym głosem koncert otworzyła Monika Gruszczyńska. Występ ujął słuchaczy starannie dobranym repertuarem oraz doskonałą interpretacją utworów. Mamy mogły wysłuchać specjalnie przygotowanych na tę okazję piosenek. Nie zabrakło uśmiechu i prawdziwych, szczerych wzruszeń. Usłyszeliśmy m.in.: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Mały Książe”, „Seksapil”, „Bo we mnie jest seks”, „Ja się boję sama spać”, „Nie wolno mi Ciebie kochać” i na zakończenie utwór sławnego tenora Andrei Bocellego „Time to Say  Goodbye”.

Bardzo się cieszę, że mogę dziś wystąpić przed Państwem z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Mamy. Dzięki pracy z dziećmi w Szkole Muzycznej i koncertom dla trzebniczan pokochałam to miasto i z ogromną przyjemnością uczestniczę we wszystkich ważnych wydarzeniach odbywających się w Gminie Trzebnica - powiedziała wzruszona solistka – Monika Gruszczyńska – Bardzo dziękuję panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za zaproszenie do udziału w dzisiejszej uroczystości. To naprawdę piękny gest z Pana strony, że podarował Pan w prezencie muzycznym ten koncert wszystkim Mamom - dodała.

Przed występem włoskiego wokalisty Maurizia Nicoliniego wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Spotkanie z Matką” wyrecytowała Urszula Zaremba z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim. Po tym wzruszającym momencie salę Gminnego Centrum Kultury wypełniły włoskie przeboje o miłości.

-Jest jedno takie serce spośród serc wielu tysięcy, które bije wciąż nieprzerwanie i kocha najgoręcej. To serce naszej Mamy najlepsze w całym świecie. Mijają lata w rozpędzie, twarde skały czas kruszy, ale miłość matki do dzieci żaden czas, nigdy nie ruszy” – Drogie Mamy, tą poetycką dedykacją chciałem Wam wszystkim serdecznie podziękować za to, że przybyłyście na dzisiejszy koncert do odnowionych przestrzeni Gminnego Centrum Kultury. Cieszę się, że mogę po raz kolejny dedykować ten koncert właśnie Wam – szczególnym osobom, które tyle serca od siebie dają innym - powiedział burmistrz Marek Długozima.  -Ten koncert nie byłby możliwy gdyby nie wkład wielu osób, dlatego chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszej uroczystości. Szczególne słowa podziękowania pragnę również skierować do pani Moniki Gruszczyńskiej, która za każdym razem zachwyca nas swoim pięknym głosem oraz do Maurizia Nocoliniego, który sentymentalną, romantyczną muzyką uświetnił Koncert z okazji Dnia Matki - dodał burmistrz.

Na zakończenie, na specjalną prośbę burmistrza Marka Długizomy, który dedykował ten utwór wszystkim mamom, których już nie ma, solistka Operetki Wrocławskiej w duecie z Maurizio Nicolinim wykonała utwór „Mamma Son Tanto Felice”, który traktuje o pięknej miłości córki do Mamy.

- Jestem zachwycony publicznością i wzruszony tym wyjątkowym dniem. Chciałbym bardzo podziękować panu burmistrzowi za zaproszenie i pogratulować udanego koncertu – powiedział na zakończenie  Maurizio Nocolini.

- To naprawdę piękny i poruszający  koncert. Warto było przyjść i wysłuchać tych zapomnianych wierszy i piosenek. Bardzo dziękujemy Panu burmistrzowi za zorganizowanie tej uroczystości – powiedziała pani Halina – mieszkanka Trzebnicy.

IMG_1551.jpegPięknym lirycznym głosem koncert otworzyła Monika Gruszczyńska.

IMG_1614.jpegSzczególne słowa podziękowania burmistrz skierował do dr Moniki Gruszczyńskiej, która za każdym razem zachwyca nas swoim pięknym głosem oraz do Maurizia Nocoliniego, który sentymentalną, romantyczną muzyką uświetnił Koncert z okazji Dnia Matki. 

IMG_1595.jpegNa zakończenie, na specjalną prośbę burmistrza Marka Długizomy, który dedykował ten utwór wszystkim mamom, których już nie ma, solistka Operetki Wrocławskiej w duecie z Maurizio Nicolinim wykonała utwór „Mamma Son Tanto Felice”, który traktuje o pięknej miłości córki do Mamy.