Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wyspa odnowiona

Dobiegają końca prace związane z remontem trzebnickiej wyspy. Dzięki zmianom zyskała nowe oblicze. Zwiększono liczbę miejsc do siedzenia, zamontowano nową scenę, odświeżono wiaty wraz z ich zadaszeniem, a także położono nową kostkę.

Wyspa, to znane mieszkańcom miejsce wypoczynku i organizacji rożnego rodzaju uroczystości, w tym także rodzinnych. Przez wiele lat nie była jednak remontowana. Burmistrz Marek Długozima kilka tygodni temu podjął decyzję, by ją wyremontować. Wszystkie roboty przeprowadzili pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu. W skład prac weszło - wymiana podłoża, zwiększenie liczby miejsc siedzących, zamontowanie nowej sceny oraz modernizacja zadaszenia. Dzięki temu wyspa zyskała nowy wygląd. Zadbano niemalże o każdy szczegół – w tym odświeżenie grill i wyłożenie gresem oraz kamieniami terenu wokół drzewa rosnącego na wyspie.

- Trzebnicka wyspa jest atrakcyjnym i ważnym punktem na mapie miasta. Dlatego należy w nią inwestować, bo jest swego rodzaju wizytówką – mówi burmistrz Marek Długozima, który co tydzień wizytował ten obiekt sprawdzając postęp prac. - Na wyspie odbywa się bardzo dużo imprez, spotkania integracyjne i okolicznościowe, a także słynne już kino plenerowe. Mam nadzieję, że zmiany pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie wyspy – dodaje.