Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wspólna wigilia sołtysów

Takich okazji jest naprawdę niewiele w ciągu roku. Można usiąść przy wspólnym stole, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zainspirować do dalszych działań. 15 grudnia na spotkaniu opłatkowym z burmistrzem Markiem Długozimą spotkali się sołtysi z terenu Gminy Trzebnica. Podzielono się opłatkiem, złożono sobie najserdeczniejsze życzenia, zaśpiewano kolędę.

Pierwsza część spotkania odbyła się w Urzędzie Miejskim. Był to dobry czas na podsumowanie wielu sukcesów inwestycyjnych na terenach wiejskich, które miały miejsce w minionym roku. Ten sukces to liczne, zrealizowane z powodzeniem inwestycje, m.in. nowe, odremontowane świetlice wiejskie, place zabaw, boiska dla młodzieży, w tym Boisko Orlik w Ujeźdzcu Wielkim, drogi, chodniki, a także nowoczesna oczyszczalnia ścieków w Skarszynie wraz kanalizacją. Jak podkreślił burmistrz, to dopiero początek pozytywnych zmian, które będziemy obserwować na terenach wiejskich w przyszłym roku. – Oby się spełniły – życzyli sobie sołtysi nawzajem.
Druga część spotkania miała miejsce w Restauracji „Palermo”. Tam najpierw wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma św, a po chwili w uroczystej atmosferze złożono sobie najserdeczniejsze życzenia. Ich składanie rozpoczęli kolejno: proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej ks. Jerzy Olszówka SDS, Skarbnik Gminy Trzebnica Barbara Krokowska, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Szczepan Gurboda, a także Burmistrz Marek Długozima.
 
DSC07339.jpeg Sołtysi przy wigilijnym stole.
DSC07341.jpeg Przedsiębiorcze panie sołtys i czas na wymianę doświadczeń.
DSC07322.jpeg Modlitwa i życzenia. Kolejno złożyli je: proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej ks. Jerzy Olszówka SDS, Skarbnik Gminy Trzebnica Barbara Krokowska, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Szczepan Gurboda, a także Burmistrz Marek Długozima.
DSC07326.jpeg Chwila zadumy i refleksji.
DSC07332.jpeg Połamanie się opłatkiem i życzenie sobie nawzajem dalszych sukcesów.