Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto Polskiej Niezapominajki w Przedszkolu nr 2

Święto Polskiej Niezapominajki jest od kilku lat najważniejszym świętem obchodzonym w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy. 20 maja odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczył Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz dyrektorzy z zaprzyjaźnionych  szkół i przedszkoli. Tegoroczne uroczystości obchodzone były pod hasłem „Przedszkolaki czekają na Rio”.

Wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki Agnieszka Paleczek-Oświęcimska.

Podczas uroczystości dzieci z Przedszkola nr 2 przedstawiły program artystyczny  przygotowany pod kierunkiem opiekunek. Bianca Chaładaj z grupy VII, pod opieką p. Agaty  Cierpiał, przywitała w imieniu wszystkich dzieci, przybyłych gości. Tuż po tym Zosia Drohomirecka z grupy V, pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Dymińskiej i Anny Krzyżostaniak, opowiedziała o ogromnym znaczeniu Igrzysk Olimpijskich dla każdego sportowca.

Dzieci z grupy III i V, przygotowane przez p.  Barbarę Rudnicką i p. Barbarę Żydziak, zaprezentowały wiersze pt. „Sport to zdrowie” oraz „Wiersz o Trzebnicy”. Na scenie pojawiły się także przedszkolaki z IX grupy, które pod  przewodnictwem p. Małgorzaty Piekarskiej przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Olimpiada Bolka i Lolka” oraz dzieci z grupy XI ubrane w kolorowe stroje, które pod opieką p. Aliny Nowakowskiej zachwyciły tańcem zatytułowanym „Brazylijska samba”. Na koniec uroczystości dzieci zaśpiewały piosenkę „Ćwiczymy, ćwiczymy”, zachęcając tym samym do uprawiania sportu.

- Ogromnie się cieszę, że mogę być tu razem z wami w czasie Święta Polskiej Niezapominajki, której wasze przedszkole nosi imię. Gmina Trzebnica regularnie inwestuje w rozwój placówek służących najmłodszym mieszkańcom. Zyskało na tym również Przedszkole nr 2, którego stare skrzydło przeszło niedawno remont. Już niebawem, zgodnie z obietnicą, którą złożyłem Pani Dyrektor Agnieszce Paleczek-Oświęcimskiej oraz Radzie Rodziców, powstanie tu także nowoczesny plac zabaw powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - Wszystkie obiekty przedszkolne są regularnie modernizowane, wyposażone zostały one także w nowoczesne edukacyjne place zabaw. Gmina wspiera także niepubliczne punkty przedszkolne i żłobkowe, wszystko w trosce o zapewnienie odpowiednich warunków edukacji i zabawy tak potrzebnych do zdrowego rozwoju dzieci. Co ważne, już niebawem rozpoczną się także prace związane z budową nowego przedszkola wraz ze żłobkiem, gdzie według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. To wszystko plus program Rodzina 3+ sprawia, że Gmina Trzebnica jest idealnym miejscem dla rodzin.

Po oficjalnej części odbył się IV Piknik Rodzinny, który rozpoczęły przedszkolaki piosenką „Hej rodzina” oraz układem tanecznym w rytmach „Zumby”. W ogrodzie przedszkolnym na uczestników uroczystości czekało wiele atrakcji, m.in.: III Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe warkoczyki, malowanie kredą, punkt medyczny oraz kącik kucharza.  Każdy mógł skosztować pysznych, grillowanych kiełbasek, wspaniałych ciast oraz kawy mrożonej.

Ogromną niespodziankę sprawił wszystkim dzieciom specjalny gość – „Super Kot”- maskotka Gminy Trzebnica, który pojawił się na Pikniku i z którym można było zrobić sobie zdjęcie.

Ten wyjątkowy dzień zakończył się pokazem baniek mydlanych oraz zabawą taneczną z zespołem muzycznym „Rio-olimpiada”.