Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Już niebawem kolejne wyróżnienie dla trzebnickiego szpitala

Trzebnicki Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej wizytował prof. dr hab. n. med. Marian Stanisław Gabryś, który od 1 kwietna 2016 roku jest nowym konsultantem wojewódzkim ds. położnictwa i ginekologii. Celem wizyty była ocena możliwości szpitalnego oddziału położniczo-ginekologicznego, który ubiega się o II stopień referencyjności.

Jak mówi Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Paweł Orzechowski - Wizyta przebiegła w dobrej atmosferze. Pan profesor ocenił wysoko i bardzo pozytywnie możliwości i wyposażenie naszego oddziału – i dodaje - W ubiegłym roku na oddziale ginekologiczno-położniczym trzebnickiego szpitala przyjęto 955 porodów, a pomoc medyczną uzyskało 37 wcześniaków. Około 40% pacjentek stanowiły mieszkanki Wrocławia i okolicznych powiatów. Na oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodkowym pracuje doświadczony personel, odziały wyposażone są w najnowszy sprzęt, a potrzeby każdej pacjentki i jej nowo narodzonego dziecka traktowane są zawsze indywidualnie. Wszelkie czynności wykonywane przy ciężarnej, porodzie, noworodku to świadczenia z zakresu II stopnia referencyjności, a to oznacza, że w razie najmniejszej komplikacji zarówno matka, jak i dziecko mogą liczyć na specjalistyczną pomoc medyczną. Oddział jest gotowy na to, by obok tego w Jeleniej Górze, Świdnicy, Legnicy oraz Polanicy, być kolejnym na Dolnym Śląsku o II stopniu referencyjności.

Na zaproszenie gospodarza gminy – burmistrza Marka Długozimy, udało się również zorganizować zwiedzanie trzebnickich perełek architektury. Prof. Marian Stanisław Gabryś wraz z Dyrektorem Mariuszem Misiuną, Z-cą Dyrektora ds. Lecznictwa Pawłem Orzechowskim i Kierownikiem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego dr n. med. Witoldem Skrzypkiem zwiedzili Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej oraz pocysterski klasztor sióstr Boromeuszek. Na zakończenie wizyty Burmistrz Marek Długozima na ręce Profesora Mariana Stanisława Gabrysia przekazał pamiątkowy album „Trzebnica Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej” autorstwa Stanisława Klimka.

- Ogromnie się cieszę, że trzebnicki szpital, który rozsławia nasze miasto w kraju i na świecie, tak prężnie działa w celu zwiększenia swojej renomy na terenie Dolnego Śląska powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - Już wcześniejsze uzyskanie statusu Szpitala Akredytowanego było wielkim sukcesem całej załogi szpitala – dyrekcji oraz wszystkich pracowników, którzy zaangażowali się w przygotowanie placówki do wizyty akredytacyjnej oraz w niej uczestniczyli. Teraz, Ci sami pracownicy swoim wielkim zaangażowaniem sprawili, że rodzi się kolejna szansa, by tak świetnie działający oddział, jakim jest położnictwo i ginekologia znalazł się w ścisłej dolnośląskiej czołówce. Mam nadzieję, że się to uda.

W Polsce istnieje trójstopniowa skala referencyjności oddziałów położniczych i neonatologicznych. W placówkach o I stopniu referencyjności rodzą kobiety w ciąży niepowikłanej – fizjologicznej, bez patologii i rodzące w terminie. W szpitalach o II stopniu - rodzą kobiety będące w ciąży zagrożonej. W takich jednostkach znajduje się pododdział intensywnej opieki wcześniaków. Placówki o III stopniu - są przeznaczone dla kobiet o wysokim zagrożeniu ciąży, jej patologicznym przebiegu, gdzie jest bardzo wysokie ryzyko urodzenia wcześniaka przed 33 tygodniem ciąży. Trzebnicki szpital jest gotowy na posiadanie drugiego z wymienionych stopni.
 

IMG_0631.jpegBurmistrz Marek Długozima, Sekretarz Daniel Buczak, prof. Marian Stanisław Gabryś wraz z Dyrektorem Mariuszem Misiuną, Z-cą Dyrektora ds. Lecznictwa Pawłem Orzechowskim i Kierownikiem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Witoldem Skrzypkiem przed Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej.

DSC_1323.jpegOddział położniczo-ginekologiczny Trzebnicki Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej ubiega się o II stopień referencyjności.Trzebnicki szpital wizytował prof. dr hab. n. med. Marian Stanisław Gabryś, który wysoko ocenił jego możliwości i wyposażenie.

IMG_0621.jpegNa zaproszenie gospodarza gminy – burmistrza Marka Długozimy, udało się również zorganizować zwiedzanie trzebnickich perełek architektury. Na zdjęciu m.in. prof. dr hab. n. med. Marian Stanisław Gabryś z burmistrzem Markiem Długozimą przed pocysterskim klasztorem sióstr Boromeuszek.

IMG_0625.jpegNa zakończenie wizyty Burmistrz Marek Długozima na ręce Profesora Mariana Stanisława Gabrysia przekazał pamiątkowy album „Trzebnica Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej” autorstwa Stanisława Klimka...  

IMG_0628.jpeg...i podziękował zarówno za wizytę, jak i cenne rady.

IMG_0635.jpeg