Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Koncert uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej

Gminna Szkoła Muzyczna im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy istnieje od dwóch lat, a już wśród uczniów tej placówki można znaleźć pierwsze talenty. Mógł się o tym przekonać każdy, kto 11 maja przyszedł na koncert do Gminnego Centrum Kultury, gdzie młodzi muzycy zaprezentowali umiejętności nabyte podczas zajęć. Koncert odbył się w ramach dni otwartych i stanowił swego rodzaju zachętę dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę w Gminnej Szkole Muzycznej.

Uroczystość prowadzili uczniowie szkoły- Maksymilian Szlęzak i Janek Sadownik, a wspierali ich-  dr Monika Gruszczyńska nauczycielka klasy śpiewu i jednocześnie solistka Operetki Wrocławskiej wraz z Tomaszem Świńczykiem nauczycielem gry na trąbce. 

Podczas koncertu, jaki odbył się w ramach Dni Otwartych, zaprezentowali się uczniowie zarówno z klas I jak i II. Były występy solo i w zespołach, zarówno wokalne jak i instrumentalne. Uczniom akompaniowała Sonia Lewosiuk. Wystąpili m.in.: Kornelia Pietrzak – flet- „ Original Rags” S. Joplin, Weronika Biernat – akordeon –„ Walc” K.Neldichi, Jagoda Jaszczyk-skrzypce –„Czardasz”A. Curci, Nikodem Czarnik –solo „Gdy chciałem być żołnierzem”, Helena Szkwerko –wiolonczela-„Ziw” Etiuda Dwudźwiekowa, Mateusz Płachciak-waltornia –„Walc Angielski”, Krzysztof Kaczmarek –ksylofon „ Das klein zirkuspony” Ziwkowic, Hanna Pluta –solo „Czas nas uczy pogody”, Jan Sadownik –saksofon-„Baghira” Ferrer Ferran, Izabella Prędkiewicz –klarnet „ Melody in f”-Anton Rubinstein, Tomasz Styrna –solo „ Czarny Alibaba”, Maksymilian Szlęzak –trąbka –„Gawot, Patrycja Budzyń-solo „Rudy Rydz”, Katarzyna Olejniczak –fortepian-„ Polka”, Mikołaj Balasiński –klarnet-„Waltz from the merry widow” Franz Lehar, Ala Górczyńska –solo-„Cygańska jesień”, Emila Nahotko –saksofon „Song of india”, Natalia Strach –solo „Alleluja”. Klasa II a wykonała „Finał z karnawału zwierząt” K. Sanit-saens, a II b - „Badinerie z suity orkiestrowej” J. S. Bacha.

- Jestem bardzo dumna z córki, która dziś występowała z zespołem wokalnym. Cieszę się, że w Trzebnicy mamy Szkołę Muzyczną i dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoje muzyczne i wokalne talenty- mówi jedna z mam obecnych na koncercie.

- Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza odbył się w ramach Dni Otwartych. Zależało nam na tym, by pokazać nie tylko rodzinom ich utalentowane dzieci, ale również zachęcić pozostałych, do tego by zapisywali dzieci właśnie do naszej szkoły- mówi dyrektor Gminnej Szkoły Muzycznej Anna Szpil- Cieszę się ogromnie, z faktu, że mogę pracować w szkole z tak wykwalifikowaną kadrą i zdolnymi uczniami. Sukcesy tych młodych ludzi na licznych konkursach pokazują, że decyzja Burmistrza Marka Długozimy o otwarciu Szkoły Muzycznej w Trzebnicy była właściwa. Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia w niezwykły świat muzyki wiele osób- nie tylko te dzieci które uczą się w naszej szkole , ale również ich rodzeństwo czy rodziców, którzy na co dzień słyszą jak mali muzycy trenują.