• EN
  • DE

Bezpieczna JA

14 maja w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury w Trzebnicy odbyło się szkolenie dla kobiet „Bezpieczna Ja” zorganizowane przez Gminę Trzebnica i FloWish. Wykład poprowadziła Dominika Cwynar – life & relations coach. Panel pokazowy samoobrony dla uczestniczek szkolenia poprowadził Dawid Tomaszewski – dwukrotny mistrz świata w karate.

Szkolenie „Bezpieczna Ja” poprzedzone było kampanią, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób z Gminy Trzebnica.

Przed spotkaniem wolontariuszki FloWish rozdawały opaski oraz odpowiadały na pytania uczestniczek. Wszystkich zebranych przywitała prowadząca Dominika Cwynar: - Spotkałyśmy się dziś po to, aby zrobić coś dla siebie. Dzięki zdobytej wiedzy, będziecie mogły zastosować techniki, które pozwolą uniknąć nieszczęść. Świadomość bowiem tego co robicie i pokazujecie sobą, sprawi, że unikniecie niebezpiecznej sytuacji. Dlatego jestem bardzo wdzięczna osobom, które wzięły udział w kampanii poprzedzającej szkolenie oraz osobom, dzięki którym mogłyśmy się tu spotkać, w szczególności dziękuję Panu burmistrzowi Markowi Długozimie za wsparcie finansowe, bez którego trudno byłoby zorganizować tę imprezę.

- Chcę, aby mieszkanki Gminy czuły się bezpiecznie, dlatego przystąpiłem do kampanii i wsparłem tę inicjatywę. Realizowanie szkoleń mających na celu poprawę bezpieczeństwa i świadomości kobiet z zakresu samoobrony jest naprawę doskonałym pomysłem. Kiedy Pani Dominika przyszła do mnie z tym projektem, od razu przystąpiłem do jego realizacji – powiedział burmistrz Marek Długozima - Myślę, że nasza współpraca będzie się nadal rozwijać.

Kiedy na sali zostały tylko kobiety, prowadząca szkolenie Dominika Cwynar rozpoczęła prezentację. Słuchaczki dowiedziały się m.in. jak obronić się skutecznie przed atakiem jeśli zajdzie taka potrzeba oraz jakimi środkami a także jak rozpoznać potencjalne źródła problemów.

W drugiej części szkolenia mistrz świata w karate i współwłaściciel firmy Energy Fitness Club w Trzebnicy - Dawid Tomaszewski wraz z asystentami zaprezentował specjalnie przygotowany na tę okazję autorski pokaz technik samoobrony oraz wyzwalania się.

Pokaz został przeprowadzony profesjonalnie i stanowił doskonałe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazała słuchaczkom prowadząca Dominika Cwynar.

Na zakończenie, wśród uczestniczek szkolenia, zostały rozlosowane vouchery na siłownię Energy Fitness Club oraz na szkolenie Kobieta Świadoma, które już niebawem odbędzie się w Trzebnicy.

Burmistrz zaproponował Pani Dominice Cwynar poprowadzenie kolejnego szkolenia dla docelowej grupy uczennic z Gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej Gminy.

DSC_0120.jpegBurmistrz Marek Długozima oraz Dominika Cwynar w otoczeniu uczestniczek szkolenia.