• EN
  • DE

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

W Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy w sali widowiskowo-kinowej, 28 kwietnia w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem – laureatem nagród literackich, popularnym pisarzem dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Marcin Pałasz jest znanym i lubianym autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży, m.in.: „Wakacje w wielkim mieście”, „Wszystko zaczyna się od marzeń”, „B@jki” oraz serii  „Elfomania”, książki o jego ukochanym psie Elfie: „Elfie, gdzie jesteś?!”, „Elf Wszechmogący”, „Elf i dom strachów” oraz „Elf i pierwsza gwiazdka”.

Autor ciekawie, z pasją, a przede wszystkim z ogromnym poczuciem humoru opowiedział o swojej twórczości i kulisach pracy pisarza. Chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania, nawiązując znakomity kontakt z publicznością.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zdobycia autografu pisarza na zakupionych wcześniej książkach. 

 

 

 

 

Zobacz także:

  • Spotkanie autorskie z Anną Marią Musz

    DSC_0953.jpeg

    4 kwietnia w artKAWIARNI przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy odbyło się spotkanie autorskie z trzebniczanką Anną Marią Musz – autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. „Inkantacje” są trzecią książką w dorobku poetki, w której znalazły się utwory z dwóch poprzednich tomów: „Errata do trzech wymiarów”, „Odrastamy z kamienia” oraz wiersze nowe. Publikacja jest dwujęzyczna - polsko-bułgarska. Wyboru i przekładu z języka polskiego dokonał Łyczezar Seliaszki – bułgarski poeta, eseista, prozaik i tłumacz. Spotkanie poprowadził Stefan Jurkowski recenzent publikacji, wybitny polski poeta, publicysta, krytyk literacki i dziennikarz, a także Sekretarz Generalny Związku Literatów Polskich.