Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Jubileusz Państwa Nietrebów

29 kwietnia Państwo Aniela i Tadeusz Nietrebowie z Trzebnicy obchodzili złote gody. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni okolicznościowymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta RP.

W Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza słowa małżeńskiej przysięgi, w obecności najbliższej rodziny, wypowiedzieli ponownie państwo Aniela i Tadeusz Nietrebowie. Burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatom odznaczenia państwowe „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, a także legitymacje i dyplomy okolicznościowe. – Wręczanie medali z okazji 50. lat wspólnego życia to wielka przyjemność dla mnie, są bowiem państwo wspaniałym przykładem i wzorem do naśladowania dla przedstawicieli młodego pokolenia, którzy są na początku tej drogi. Gratuluję długiego stażu i życzę kolejnych pięknych jubileuszy – powiedział burmistrz.

Państwo Nietrebowie pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zawoni dnia 17 kwietnia 1965 roku. Kilka dni później zawarli ślub kościelny w Kościele Parafialnym w Koczurkach. W 1970 roku zamieszkali w Trzebnicy i tu wychowywali troje dzieci: córkę Dorotę oraz bliźnięta Joannę i Dariusza.

Pan Tadeusz przepracował w Dolnośląskich Zakładach Gazowniczych w Trzebnicy 40 lat; pani Aniela podjęła pracę chałupniczą jednocześnie wychowując trójkę dzieci. Obecnie jubilaci są na emeryturze, kochają podróże i pracę na działce. Chętnie pomagają przy wychowywaniu ukochanych wnucząt, których maja pięcioro: dwie wnuczki i trzech wnuków.

Jako receptę na długotrwałe pożycie małżeńskie zgodnie wymieniają: wyrozumiałość, wzajemne zrozumienie oraz miłość.