Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Umowa na kolejne drogi podpisana

12 maja w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na „Przebudowę odcinków dróg gminnych w miejscowościach Brzezie i Domanowice”. Prace prowadzić będzie firma Zbigniew Ziajka z Wrocławia. W ramach robót wykonane zostaną blisko dwukilometrowe odcinki dróg we wspomnianych miejscowościach.

- Ta umowa, to kolejna cegiełka w budowie infrastruktury drogowej przyjaznej mieszkańcom Gminy Trzebnica- powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał: – Nie tak dawno temu podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dróg w Księginicach, projektowany jest chodnik łączący Trzebnice z Księginicami, ścieżki pieszo-rowerowe do Będkowa i Sulisławic. W ostatnim czasie do użytku oddane zostały drogi w Kuźniczysku, Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Małym czy Cerekwicy, planowane są kolejne inwestycje drogowe.

W tym miejscu warto przypomnieć, że projektowane są również kolejne drogi w Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Wielkim oraz łączące miejscowości – Szczytkowice z Brzykowem, Cerekwicę z Masłowem oraz Boleścin z Głuchowem Górnym. W ostatnich latach do użytku oddane zostały także nowe drogi w Ujeźdźcu Małym, Głuchowie Górnym, Cerekwicy czy ul. Łabędzia w Księginicach, gdzie jak wiemy, powstać ma także szereg dróg wewnątrz miejscowości. Nie tak dawno udało się oddać do użytku nowe drogi do Malczowa i Węgrzynowa, a obecnie trwa budowa drogi Taczów- Brochocin.

IMG_0484.jpegOd lewej: burmistrz Marek Długozima, wykonawca Zbigniew Ziajka oraz pracownik wydziału TI Zbigniew Mroziński.

drogi Brzezie.jpeg

drogi Domanowice.jpeg