• EN
  • DE

Nordic walking seniorów

Ponad 150 osób uczestniczyło w IV już Marszu Nordic Walking Studentów UTW, który odbył się 6 maja w Trzebnicy. Wzięli w nim udział nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale także Obornik Śląskich, Wiszni Małej, Żmigrodu, Oleśnicy i Wrocławia. W tym roku  Gmina Trzebnica, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się w organizację wydarzenia. 

Jak co roku trasa prowadziła przez malownicze tereny Gminy Trzebnica. Tym razem marsz wyruszył z Placu Pielgrzymkowego. Wszystkich przybyłych powitała prezes UTW Tęcza Irena Kahalik oraz burmistrz Marek Długozima. Wyraził on podziw dla tak wspaniałej inicjatywy i zaangażowania uczestników wydarzenia. - Jestem pełen podziwu dla entuzjazmu i energii studentów-seniorów, którzy profesjonalnie podchodzą do zdrowia i kondycji. Jestem pod wrażeniem determinacji do zachowania sprawności, pozwalającej z łatwością podjąć się wyzwania jakim jest przejście trasa liczącą 10 kilometrów – powiedział burmistrz dziękując jednocześnie prezes UTW Tęcza Irenie Kahalik za taką niezwykłą inicjatywę.

Piechurzy pod opieką Joanny Rafalskiej i Alberta Paprotnego z Gminnego Punktu Informacji Turystycznej zwiedzili Rotundę, a o jej historii opowiadała Leontyna Gągało. Ona też opowiadała o zabytkach i ciekawostkach w poszczególnych miejscowościach przez które szli uczestnicy – Świątniki, Czachowo oraz Cerekwicę.

O zdrowie zawodników na trasie dbała również grupa pracowników Gminnej Przychodni Zdrowia TCM Zdrój – Renata Doros, Bożena Moskwa oraz Ryszard Draczkowski.

Malownicza trasa prowadziła do gospodarstwa w Cerekwicy. Tam na uczestników czekał ciepły posiłek oraz uczta dla duszy – występ muzyczny pana Zdzisława Franczaka oraz zespołu „Brzykowianie” pod kierownictwem Leokadii Wnuk. Organizatorzy przygotowali także ciekawą konkurencję „Poznaj Ziemię Trzebnicką”. Pytania były ciekawe, nawiązujące do trasy, miasta Trzebnicy oraz historii. Każdy z uczestniczących uniwersytetów wytypował 3-osobowy zespół, który musiał odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Stowarzyszenia UTW Atena z Obornik Śląskich, drugie miejsce UTW Trzebnica, trzecie UTW przy Uniwersytecie Wrocławskim i czwarte UTW Oleśnica.

Całość imprezy przebiegła bez zakłóceń. Uczestnicy byli zachwyceni pięknymi krajobrazami i okolicami. Zgodnie stwierdzili, że wrócą tu za rok.

Przypomnijmy, że UTW Tęcza działa przy wsparciu burmistrza Marka Długozimy w odnowionym GCKiS.