Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe już za trzy miesiące

W sierpniu tego roku w Gminie Trzebnica dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia – największe sławy światowej sceny Jazzu pojawią się u nas by nauczać młodych adeptów tego nurtu muzycznego podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych "New York Jazz Masters International Workshop in Trzebnica 2016".

W związku z tym, X Edycja Festiwalu „Jazz nad Odrą”, była doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości technicznych obiektów ( m.in. Gminnego Centrum Kultury), które posłużą do przeprowadzenia wspomnianych warsztatów. W tym celu Trzebnicę odwiedziła Dorota Piotrowska Dyrektor Artystyczny NYJM, którą Burmistrz Marek Długozima oprowadził po wnętrzach Gminnego Centrum Kultury, zwracając szczególną uwagę na nowoczesne rozwiązania sceniczno-dźwiękowe. Podczas tej wizyty omówione zostały szczegóły związane z warsztatami, które już za 3 miesiące rozpoczną się w Trzebnicy.

Przypomnijmy- I Edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych, odbędzie się w dniach od 9 do 16 sierpnia w Trzebnicy. Podczas intensywnego tygodnia studenci z całej Europy będą zgłębiać tajniki jazzu pod okiem profesorów z najlepszych uczelni na świecie. W warsztatach wezmą udział największe sławy światowej sceny jazzu, m.in. Dave Douglas, Greg Osby, Matt Penman, Rory Stuart czy Judy Niemack.    

 

 

Zobacz także: