#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Koniowo. Uroczyste otwarcie dziecięcej przestrzeni

Stoją już karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie. Zapełnią się dziećmi wczesną wiosną. Jednak już teraz, 9 grudnia we wsi Koniowo odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw połączone z wizytą św. Mikołaja. To dowód na to, jak dla lokalnej, nawet bardzo małej społeczności, ważne są wydarzenia, podczas których można się spotkać, wspólnie spędzić czas – zintegrować się.

Nowoczesny plac zabaw we wsi Koniowo powstał dzięki staraniom pani sołtys i jej współpracy z burmistrzem gminy Trzebnica Markiem Długozimą. – Cieszę się, że nasi najmłodsi mieszkańcy mają w końcu miejsce, w którym bezpiecznie mogą spędzić czas na zabawie i odpoczynku. Mam także nadzieję, że nie jest to ostatnia inwestycja we wsi Koniowo – mówiła Elżbieta Sroga podczas otwarcia placu zabaw. Burmistrz Marek Długozima pogratulował pani sołtys sukcesu i wraził radość, iż mógł się przyczynić do powstania we wsi miejsca prawdziwej, rodzinnej integracji: – Spotykać się tu będą nie tylko dzieci, ale i rodzice. Będą rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami i mam nadzieję, że zrodzą się kolejne, dobre pomysły. Do uroczystego przecięcia wstęgi zaproszono burmistrza gminy Trzebnica Marka Długozimę, sołtys wsi Elżbietę Sroga, pracownika wydziału Techniczo-Inwestycyjnego Jerzego Chomkowicza, a także dzieci.
Na czas rozrywki i zabawy proboszcz parafii w Koczurkach ks. Artur Kochmański SDS, poświęcił obiekt, by – jak powiedział: dzieci mogły bezpiecznie spędzać tu czas. Po poświęceniu placu zabaw rozświetlono niebo symbolicznym pokazem fajerwerków, który szczególnie zachwycił najmłodszych.

I Święty rozdawał prezenty

Druga część wieczoru rozegrała się w świetlicy wiejskiej. Tu przygotowano dla dzieci kilka dodatkowych atrakcji. Największą z nich był oczywiście przyjazd św. Mikołaja.  Można było usiąść na kolanach Świętego, chwycić go za brodę i co najważniejsze – Święty rozdawał prezenty! Za piosenkę lub wierszyk maluchy otrzymywały paczki ze słodyczami i zabawkami. Sołectwo ufundowało w sumie upominki dla ponad 60 dzieci.
Uśmiech na twarzach wśród widzów wywołał również spektakl w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej ze wsi Koniowo. Na scenie pojawił się Mikołaj, anioł i diabeł. Były elementy grozy (do Mikołaja celowano ze strzelby!), ale przede wszystkim było mnóstwo momentów komicznych.
Wiktoria 6 lat powiedziała: Wszystko bardzo ładnie. I na tym placu zabaw bardzo ładnie i proszę zobaczyć – o św. Mikołaj dał mi gierkę! Na zakończenie imprezy zagrał młodzieżowy zespół Eventus z Domanowic.

DSC07227a.jpeg Uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie placu zabaw. Od prawej: burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima, sołtys wsi Elżbieta Sroga, pracownik wydziału Techniczo-Inwestycyjnego Jerzy Chomkowicz oraz dzieci ze wsi Koniowo

DSC07231a.jpeg Otwarcie placu zabaw zgromadziło całą lokalną społeczność. Przyszły przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi

DSC07243a.jpeg Na czas rozrywki i zabawy proboszcz parafii w Koczurkach ks. Artur Kochmański SDS poświęcił obiekt

DSC07233a.jpeg Poczas otwarcia placu zabaw niebo rozświetlono pokazem fajerwerków, który szczególnie zachwycił najmłodszych

DSC07280a.jpeg Przedstawienie w wykonaniu młodzieży gminazjalnej z Koniowa wywołało na widowni salwy śmiechu

DSC07304a.jpeg Święty Mikołaj rozdawał prezenty. Sołectwo ufundowało w sumie upominki dla ponad 60 dzieci.