• EN
  • DE

Jubileusz Państwa Wolskich

29 kwietnia słowa małżeńskiej przysięgi, w Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza, odnowili Państwo Marianna i Edward Wolscy z Trzebnicy. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni okolicznościowymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta RP.

Po uroczystym ślubowaniu Burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatom odznaczenia państwowe za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz legitymacje i dyplomy okolicznościowe. – Złote Gody to niezwykły moment, zarówno dla jubilatów, jak i dla ich rodzin, jest to bowiem czas, który świadczy o wspólnym przebyciu długiej drogi, często w trudnych momentach życia, ale także o wielkim szacunku i odpowiedzialności za raz wypowiedziane słowa przysięgi. Z tego miejsca składam Państwu raz jeszcze serdeczne życzenia długich lat spokojnego życia w otoczeniu najbliższych i gratuluję pięknego jubileuszu. Mam również nadzieję, że będą Państwo przykładem dla młodych, którzy dopiero wstępują na drogę małżeństwa - powiedział burmistrz Marek Długozima.

Znajomość Marianny i Edwarda Wolskich rozpoczęła się w 1965 r. Poznali się na weselu u bliskich znajomych - Marianna była pierwszą druhną panny młodej a Edward pierwszym drużbą pana młodego. Spodobali się sobie od pierwszego momentu i  8 miesięcy później odbył się ich ślub - najpierw cywilny - 19 marca 1966 r. a później kościelny - dokładnie 16 kwietnia 1966 r. - w tysięczną rocznicę Chrztu Polski. Po ślubie Państwo Wolscy zamieszkali w Czeszowie, później przeprowadzili się do Zawoni.  W Trzebnicy zamieszkali w 1971 r. - wtedy otrzymali mieszkanie spółdzielcze, w którym mieszkają do dziś. Marianna Wolska pracowała w PZGS a później w GS w Trzebnicy, jej mąż Edward dojeżdżał do pracy do Wrocławia.

Państwo Wolscy razem wychowali troje dzieci: dwóch synów i córkę, doczekali się pięciorga wnuków i dwóch wnuczek - najstarszy z wnuków ma 23 lata, najmłodszy 7 lat. Marianna i Edward zawsze dużo czasu poświęcali wnukom i pomagali w ich wychowaniu a przepyszne pierogi Babci Marysi znane są w całej rodzinie (i nie tylko). Latem Jubilaci najchętniej spędzają czas na działce, dzięki czemu dzieci i wnuki mogą cieszyć się zdrowymi owocami i warzywami a zimą pysznymi przetworami. W małżeństwie Marianny i Edwarda było wiele radosnych i szczęśliwych chwil, ale nie brakowało też smutnych momentów. Zawsze jednak starali się być dla siebie wsparciem, szczególnie wtedy, gdy zaczęły się problemy ze zdrowiem lub gdy spotykały ich różne życiowe niepowodzenia , chociażby 10 lat oczekiwania na  zaginionego syna Andrzeja ...  W takich trudnych momentach wzajemne zrozumienie i wsparcie pomaga im najbardziej i daje siły na kolejne wspólne lata.