Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

To Oni budują „Świat na Tak”

Są młodzi i pełni zapału. Wyróżniają się działalnością na polu charytatywnym i społecznym. Angażują się w akcje niosące pomoc i odnoszą liczne sukcesy. O kim mowa? O Angelice Krasce, Weronice Garlińskiej, Wiktorze Kaczmarczyku, Paulinie Bielak, Monice Fontin, Tomaszu Majewskim, Jakubie Barełkowskim-Gorasiu i Natalii Kubicy- tegorocznych laureatach Trzebnickiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

27 kwietnia w nowoczesnej sali widowiskowo- kinowej Gminnego Centrum Kultury odbyła się gala podczas której wszyscy zaproszeni goście mogli poznać tę niezwykłą młodzież, która znajduje nie tylko czas, ale przede wszystkim chęci na to, by pomóc potrzebującym. Patronat nad konkursem jak co roku objął Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 25 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po krótkiej prezentacji wszystkich nominowanych do tytułu Wspaniałego Gminy Trzebnica, na scenę, wraz z rodzicami, zaproszeni zostali uczniowie, którzy nie znaleźli się w finałowej ósemce. Młodzież otrzymała dyplomy, a dumni rodzice - listy gratulacyjne.

Od kilku lat stałym elementem gali jest prezentacja Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica za pomocą filmów. Ukazanie tego co o tych osobach sądzą najbliżsi, nauczyciele i znajomi, poznanie ich bliżej. Tak było i tym razem. Zaproszeni goście dowiedzieli się m.in., że Angelika Kraska pisze książkę, Wiktor Kaczmarczyk w przyszłości zostanie albo księdzem albo burmistrzem, a Jakub Batrełkowski- Goraś- kardiologiem i że dla Moniki Fontin nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Weronika Garlińska powiedziała, że pomaganie innym sprawia jej ogromna radość, najlepszy kolega Tomasza Majewskiego zdradził, że On zawsze znajdzie czas by pomóc potrzebującym, Paulina Bielak wyznała, że dla niej największym autorytetem jest patronka Trzebnicy, św. Jadwiga, a o Natalii Kubicy dowiedzieliśmy się, że chętnie opiekuje się swoim 3-letnim bratem.

-Pomaganie potrzebującym to mój sposób na życie. Teraz gdy zostałam wpisana w poczet Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica z jeszcze większym zaangażowaniem i oddaniem mam zamiar dalej robić to, co robiłam do tej pory i nic tego nie zmieni. Cieszę się jednak, że moje starania docenili inni, bo to zawsze miłe wyróżnienie. Uważam jednak, że każdy kto znajduje czas i chęci by pomagać potrzebującym jest Wspaniały- mówi Monika Fontin.

Momentem na który wszyscy z niecierpliwością czekali było ogłoszenie decyzji Kapituły Konkursu o przyznaniu tytułu Pierwszego Wspaniałego. Wśród szkół podstawowych mianem tym wyróżniono Angelikę Kraskę ze Szkoły Podstawowej nr 2, a ze szkół gimnazjalnych wybrano Natalię Kubicę z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim.

-Wszyscy laureaci oraz nominowani do konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica, który co roku obejmuję swoim patronatem, są wspaniałym powodem do dumy, zarówno dla rodziców, nauczycieli, dyrektorów jak i dla mnie. To młodzież od której powinniśmy uczyć się determinacji i empatii. Są młodzi, pełni zapału, wierzą w to co robią i daje im to wielką radość. Cieszę się, że mają otwarte serca i wytrwale dążący do celu wspólnie tworzą „Świat na Tak”. Jestem dumny z tego, że jako jedyna gmina powiatu trzebnickiego organizujemy samorządowy konkurs „Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica” i w ten sposób doceniamy młodzież która znajduje czas i chęci by pomóc potrzebującym- powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał- Serdecznie gratuluję wspaniałej młodzieży wpisanej w poczet Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica, a także stypendystom sportowym. To Wy jesteście skarbem i chlubą naszej gminy. Gratuluję również Waszym rodzicom, bo to przede wszystkim dzięki ich postawie, czerpiecie w życiu właściwe wzorce.

Tegoroczna gala była też wspaniałą okazją do tego by wyróżnić dodatkową Wspaniałą Dwójkę osób, którym na wniosek Burmistrza Marka Długozimy zostały przyznane stypendia sportowe. Mowa tu o Weronice Okuniewicz- odnoszącej liczne sukcesy w międzynarodowych mistrzostwach zdalnie sterowanych modeli pływających i Bartoszu Lorku- Wicemistrzu Polski w klasie tanecznej A, w stylu latynoamerykańskim.

- Stypendium sportowe jakie przyznał mi Burmistrz Gminy Trzebnica Pan Marek Długozima jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Pieniądze przeznaczę na rozwój mojej pasji. Planuję ulepszenie modelu zdalnie sterowanej łódki, m.in. Poprzez zakupienie do niej nowego silnika. Wierzę, że to pomoże mi to w kolejnych mistrzostwach zaprezentować się jeszcze lepiej i zdobyć tytuł Mistrzyni Europy – powiedziała Weronika Okuniewicz a Bartek Lorek dodał- Przyznanie stypendium sportowego, to dla mnie ogromna pomoc. Dzięki niemu, będę mógł wykupić m.in. dodatkowe indywidualne lekcje tańca, tym bardziej, że przygotowuję się do Blackpool Dance Festival – najstarszego, największego i najbardziej prestiżowego na świecie corocznego konkursu tańca towarzyskiego o międzynarodowym znaczeniu.

Oprawę muzyczną podczas uroczystości zapewnili: Liliana Saternus- trzebniczanka, laureatka Grand Prix Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie, która zaśpiewała utwór Zary Larsson „Uncover” oraz „Zapamiętaj” zespołu Blue Cafe, Artur Kurek zwycięzca XVI Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej „Albertiana”, uczestnik zajęć muzykoterapii oraz zespołu artystyczno-teatralnyego „Narcyz” prowadzonych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej z którymi Gmina Trzebica od wielu lat współpracuje. Wykonała On „Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz oraz „Dziewczyny lubią brąz” Ryszarda Rynkowskiego. Po raz kolejny podczas Gali Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica wystąpił również Piotr Łukaszczyk- wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Na kolejna galę, zapraszamy już za rok. Młodzież zachęcamy do jeszcze aktywniejszej pracy na rzecz drugiego człowieka. Bez względu na to czy działacie pojedynczo czy w organizacjach, pamiętajcie, że to Wy tworzycie świat na TAK!

IMG_8819.jpegTegoroczna gala Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica odbyła się w sali widowiskowo-kinowej GCK.

IMG_8832.jpegByła to już XVI już edycja samorządowego konkursu dla dzieci i młodzieży.

IMG_8849.jpegW tym roku do rywalizacji zgłosiło się 25 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

IMG_8857.jpegNominowani do tytułu Ośmiu Wspaniałych. Dyplomy i listy gratulacyjne wręczali Burmistrz Marek Długozima i przewodnicząca Kapituły Agnieszka Moździerz.

IMG_8893.jpegNa gali obecni byli również Bartosz Lorek...

IMG_8884.jpeg...i Weronika Okuniewicz...

IMG_8902.jpeg......którym na wniosek Burmistrza Marka Długozimy zostały przyznane stypendia sportowe.

IMG_8903.jpegOgłoszenie decyzji Kapituły Konkursu o przyznaniu tytułu Pierwszego Wspaniałego. Wśród szkół podstawowych mianem tym wyróżniono Angelikę Kraskę ze Szkoły Podstawowej nr 2...

IMG_8998.jpeg...a ze szkół gimnazjalnych wybrano Natalię Kubicę z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim.W imieniu Natalii statuetkę odebrała jej mama.

IMG_9032.jpegLaureaci Trzebnickiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.