Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Czeska federacja piłkarska wizytowała Trzebnicę

Piłkarska reprezentacja Czech, grająca na EURO 2012 trzy mecze grupowe we Wrocławiu, szuka najdogodniejszej lokalizacji na centrum pobytowe zlokalizowane blisko stadionu, a jednocześnie jak najbliżej swojego kraju. W dniu 7 grudnia delegaci z Czech wizytowali Trzebnicę – jednego z kandydatów na centrum pobytowe na Dolnym Śląsku. 

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego „Fair Play Arena”, gdzie delegację przywitał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z członkami komitetu ds. Centrum Pobytowego w Trzebnicy. Na płycie głównej zaprezentowano możliwości zakupionego ostatnio przez gminę nowoczesnego sprzętu treningowego. Przypadł on gościom do gustu na tyle, że trener reprezentacji – Michal Bilek oraz jeden z najlepszych byłych piłkarzy tego kraju – Vladimir Smicer (niegdyś klubowy kolega Jerzego Dudka z Liverpoolu) zaczęli ćwiczyć i celować na jedną z bramek. Następnie burmistrz opowiedział o zakresie prac modernizacyjnych oraz szczegółowo odpowiadał na liczne pytania. Goście zobaczyli również wyremontowane zaplecze szatniowo – sanitarne oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią. Czeska delegacja dała jasno do zrozumienia, ze zarówno samo położenie, jak i przygotowana infrastruktura, bardzo przypadła im do gustu. Następnie wszyscy udali się na ulicę Leśną, by obejrzeć budowany hotel oraz trzebnicki park wodny. Inwestor budujący hotel oprowadził gości po obiekcie, zaprezentował przygotowany pokój wzorcowy oraz przedstawił harmonogram prac, według którego inwestycja zostanie oddana do użytku na początku kwietnia 2012 r. Gwarancją dotrzymania terminu jest fakt, że po jego przekroczeniu inwestorowi przepadnie unijna dotacja.

O Trzebnicy wypowiedział się wspomniany już były piłkarz, a obecnie menadżer reprezentacji - Vladimir Smicer:

To by było dla nas miejsce idealne - 25 km od Wrocławia. Szkoda jednak, że hotel nie jest jeszcze gotowy.

Na koniec goście otrzymali promocyjne upominki z Trzebnicy oraz zobowiązali się dać wiążącą odpowiedź w najbliższym czasie.

Po wyjeździe delegacji burmistrz Marek Długozima powiedział:

Niejednokrotnie podkreślałem, że Trzebnica jest doskonałym miejscem na trening i wypoczynek. Dzięki staraniom o Centrum Pobytowe, powstały w Trzebnicy doskonałe warunki na zgrupowania czołowych drużyn i naprawdę na tle kraju nie mamy się czego wstydzić. Nawet jeśli ostatecznie nie uda nam się ugościć żadnej reprezentacji to pragnę podkreślić, jak wiele już zyskaliśmy. Czołowe ogólnopolskie media mówią o niestrudzonych staraniach Trzebnicy w walce o reprezentacje europejskie. Bardzo mnie to cieszy, że o naszym mieście jest coraz głośniej i coraz więcej środowisk dostrzega nasze atuty.

Aby ściągnąć tu delegatów z Czech, użyliśmy wszelkich możliwych kanałów dotarcia i bardzo się cieszę, że do tej wizyty udało nam się doprowadzić. Ośrodki pobytowo- treningowe nie uwzględnione w oficjalnym katalogu UEFA mają bowiem utrudniony dostęp do przedstawicieli federacji narodowych.

Jednocześnie podejmujemy działania w zakresie przygotowania profesjonalnej strefy kibica na czas trwania EURO 2012. Chcemy, by to wielkie piłkarskie święto trwało również w Trzebnicy. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wizyty Czechów w Trzebnicy w Dolnośląskich faktach z dnia 07.12.2011 (materiał o Trzebnicy od 3 minuty wydania):

Fakty Wrocław - 7.12.2011

 

Burmistrz Marek Długozima szczegółowo odpowiadał na każde pytanie gości oraz opowiedział o zakresie prac przy modernizacji stadionu Trener Czech Michal Bilek złapał piłkę wystrzeloną ze specjalnego automatu treningowego Czesi wnikliwie sprawdzali murawę. W tym celu trener wraz z Vladimirem Smicerem oddali kilka strzałów na bramkę i rozegrali między sobą kilka podań
Na stadionie zaprezentowano nowy sprzęt treningowy zakupiony przez gminę Czesi na trzebnickim stadionie. Na pierwszym planie od lewej idą m.in. trener Michal Bilek i były piłkarz Vladimir Smicer Wizytacja strefy pobytowej przy dawnych terenach uzdrowiskowych w Trzebnicy

 

Na temat wizytacji Czechów w Trzebnicy pojawiło się również wiele informacji w regionalnych i ogólnopolskich mediach:

tvn24.pl

tvp.pl

pap.pl

wroclaw.gazeta.pl

gazetawroclawska.pl

prw.pl