#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Warsztaty Terapii Zajęciowej z aniołami w Urzędzie

Jest sianko na wigilijny stół, żółty ceramiczny anioł na choinkę, niebieskie pudełeczko idealne na prezent i wiele innych bożonarodzeniowych akcentów. Od dziś do 15 grudnia na parterze Urzędu Miejskiego w Trzebnicy podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej będą prezentować swoje prace. Serdecznie zapraszamy!

W zeszłym roku świąteczny kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej cieszył się dużą popularnością, więc organizatorzy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu.

- Jesteśmy wdzięczni panu burmistrzowi Markowi Długozimie za możliwość wystawienia prac naszych podopiecznych w Urzędzie Miejskim. Oczywiście to dla nas okazja, by zaprezentować twórczość uczestników WTZ, ale to także szansa na akcję informacyjną. Ludzie podchodzą i pytają, kto jest autorem tych prac i czasem z niedowierzaniem słuchają, że zrobili je dorośli niepełnosprawni. A zatem to dla nas okazja, by opowiedzieć o tym, czym zajmują się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapraszamy więc mieszkańców i petentów, którzy odwiedzą Urząd, do obejrzenia, a może i zakupienia naszych prac – mówi Alicja Tas, kierownik WTZ w Trzebnicy.

Autorami wszystkich prac są podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej o różnym stopniu niepełnosprawności umysłowej i fizycznej. W tej chwili z Warsztatów korzysta ok. 35 osób. Część z tej kiermaszowej twórczości powstawała przez cały rok, np. donice, czy ceramiczne pojemniki, ale większość to typowo świąteczne ozdoby, które powstały w ciągu ostatnich tygodni, jak stroiki świąteczne, sianko na wigilijny stół, ozdoby ceramiczne, prace wykonane metodą decupage, lniane torby, a nawet... anioły z makaronu!

- Podopieczni WTZ ogromnie przywiązują się do swoich prac i nawet po wielu latach nadal identyfikują się z nimi. Rozpoznają wręcz swoją technikę. I co najważniejsze, ogromnie się cieszą, że ktoś chce kupić to, co udało im się stworzyć. Warto dodać, że za każdym razem, kiedy wracamy z kiermaszu i mówimy, ile dziś udało się sprzedać, wszyscy biją brawo – dodaje Małgorzata Kremza, terapeuta zajęciowy.

IMG_0048a.jpeg Prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej prezentują (od prawej) Alicja Tas - kierownik WTZ i Małgorzata Kremza - terapeuta zajęciowy

IMG_0053a.jpeg Świąteczne stroiki

IMG_0054a.jpeg Zastępy ceramicznych aniołów

IMG_0055a.jpeg Chatki nie z piernika, ale równie atrakcyjne i na pewno bardziej trwałe

IMG_0057a.jpeg Różnej wielkości i kolorystyki donice i pudełeczka

IMG_0058a.jpeg Gwiazdki na drzewko choinkowe

IMG_0061.jpeg Torby lniane i zrobione na szydełku

IMG_0065a.jpeg Obrazki wykonane metodą decupage

IMG_0062a.jpeg Sianko na wigilijny stół