• EN
  • DE

Odyseusze z wizytą w Urzędzie

Urząd Miejski w Trzebnicy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, które wróciły z Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, gdzie zajęły 7 miejsce w gronie 14 finalistów. Celem wizyty było złożenie podziękowań na ręce Burmistrza Marka Długozimy, który sfinansował podróż dzieci na finały do konkursu do Gdyni.

W skład finałowej drużyny wchodzą: Wiktoria Dumka, Paulina Jarosz, Angelika Kraska, Zuzanna Kumor, Jakub Marcjoniak, Anastazja Nowak, Maciej Śmichowicz, trenowani przez p. Paulinę Pierchorowicz-Rączkę.

- Jestem bardzo dumny z młodzieży, która ciężką pracą rozwija swoje talenty, dlatego jeszcze raz gratuluję Wam, waszych osiągnięć i bezcennego doświadczenia oraz życzę powodzenia w kolejnych zawodach – powiedział Burmistrz Marek Długozima.

Konkurs „Odyseja Umysłu”, jest to międzynarodowy program nauczania kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i współpracy zespołowej. Uczestnicząc w programie dzieci w oparciu o własne doświadczenia i praktyczne działania, kształtują umiejętności identyfikacji sedna problemu i szukania różnych sposobów rozwiązania go.

Pamiątkowe zdjęcie drużyny odyseuszy z Burmistrzem Markiem Długozimą.

Dzieci na ręce Burmistrza przekazały podziękowania za zorganizowanie transportu na finały konkursu Odysei Umysłu, które odbyły się w Gdyni.