Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne miejsca parkingowe

W ścisłym centrum Trzebnicy powstaną nowe miejsca parkingowe, dzięki którym ułatwione będzie korzystanie z bazy handlowo-usługowej. Przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Polnej już niedługo będzie mogło zaparkować więcej aut.

Podpisanie umowy pomiędzy Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą oraz Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Marianem Błasiem możliwe było dzięki dobrej współpracy pomiędzy gminą i spółdzielnią. Umowa, którą zawarto 1 grudnia 2011 roku, dotyczy zakupu przez Gminę Trzebnica terenów pod budowę parkingów.

Ostatnio, przy placu Piłsudskiego uroczyście otwarto największy parking w Trzebnicy, niezwykle cenny dla interesantów urzędów i instytucji, znajdujących się w pobliżu, natomiast z myślą o turystach odnowiono miejsca postojowe przy ul. Jana Pawła II oraz ul. H. Pobożnego oraz wybudowano nowe miejsca przy ul. H. Brodatego i ul. Grunwaldzkiej. W wyniku rozwoju Trzebnicy oraz wzrostu liczby mieszkańców, problemy komunikacyjne są nie do uniknięcia. Budowa nowych miejsc parkingowych jest jednym z elementów planu ich rozwiązania.

Zdaję sobie sprawę, że problemy z parkowaniem w Trzebnicy są uciążliwe dla mieszkańców i osób przyjezdnych, dlatego też ciągle staram się podejmować odważne działania, dzięki którym centrum miasta będzie w stanie pomieścić więcej aut. Doskonale widać, że ogromny parking na placu Piłsudskiego był potrzebny. Dlatego też nadal poszukujemy kolejnych terenów, które nadawałyby się na utworzenie miejsc postojowych. Pragnę też podziękować Panu Marianowi Błasiowi za dobrą współpracę i przychylność w tym zakresie. – powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

IMG_0009small.jpeg

Umowę podpisano 01.12.2011r. Na zdjęciu (od prawej): Andrzej Podsiadło - naczelnik Wydziału Geodezji i Gosp. Nieruchomościami, burmistrz Marek Długozima, prezes Spółdzielni Marian Błaś wraz z zastępcą Kazimierzem Porowskim oraz notariusz Dorota Belka.

IMG_0016small.jpeg

Skrzyżowanie ulic Daszyńskiego i Polnej jest idealnym terenem na nowe miejsca parkingowe ze względu na liczne sklepy oraz punkty usługowe znajdujące się w centrum miasta.

IMG_0028small.jpeg

Po zakończeniu prac, na nowych miejscach zaparkuje około dziesięciu aut.

parkingi mapa.jpeg

Plan utworzenia nowych miejsc parkingowych przy ul. Polnej.