Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Street Workout - wielkie otwarcie

16 kwietnia Burmistrz Marek Długozima wraz z lokalną grupą Street Workout Trzebnica oraz mieszkańcami, dokonali oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego, jednego z największych w Polsce Street Workout Park z profesjonalnymi, atestowanymi urządzeniami do ćwiczeń, znajdującego się w Parku Solidarności. Podczas otwarcia odbyły się ogólnopolskie zawody This Is Workout 2 vs 2 vol. 2, w których udział wzięło 36 zawodników z całej Polski.

- Marzenia się spełniają – powiedział burmistrz Marek Długozima oficjalnie otwierając w minioną sobotę Street Workout Park w Trzebnicy. Dwa lata temu grupa młodzieży zwróciła się z propozycją do burmistrza, by utworzyć w mieście nietypowe miejsce do ćwiczeń. Dziś – Street Workout stał się faktem. Gmina Trzebnica konsekwentnie bowiem wspiera sport, kulturę i jest otwarta na ciekawe propozycje młodzieży. Jak widać – wszystko można realizować.Wystarczy chcieć. A Gmina - chce! Bardzo się cieszę, że w wyniku rozmów z młodymi mieszkańcami, którzy są pasjonatami tej formy aktywności fizycznej, powstał jeden z największych w Polsce Street Workout Park. Bardzo cenię sobie takie inicjatywy i jestem zadowolony z tego, że pomogliśmy zrealizować marzenia naszej młodzieży i przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań oraz życiowych pasji - dodał. Jednocześnie gorąco podziękował wykonawcom: firmie FlowParks za rzetelność i profesjonalizm włożony w realizację projektu przyczyniając się do poprawy aktywności i sprawności fizycznej całej społeczności lokalnej oraz Firmie Krzak za kolejną sprawnie zrealizowaną inwestycję oraz wieloletnią współpracę mającą na celu dobro mieszkańców Gminy Trzebnica. Wyrazy uznania skierował również do Sebastiana Słomskiego, przedstawiciela Trzebnickiej Grupy Street Workout, za wkład w realizację projektu oraz zaangażowanie i pomoc  podczas otwarcia Street Workout Parku w Trzebnicy oraz Jakuba Szurkawskiego Naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego, który od samego początku zaangażował się w powstanie tego projektu oraz pomoc w organizacji wydarzenia.

Przed rozpoczęciem zawodów Sebastian Słomski w imieniu własnym oraz całej społeczności Trzebnickiej Grupy Street Workout podziękował Burmistrzowi Markowi Długozimie za wybudowanie parku. – Bez Pana otwartości i życzliwości dla inicjatyw mieszkańców nie byłoby tego parku, dlatego bardzo dziękujemy za pomoc i przychylność.

Po części oficjalnej odbyły się zawody siłowe This Is Workout 2 vs 2 zorganizowane przez Dynasty Workout i Gminę Trzebnica. Zespoły walczyły ze sobą w 3 blokach: „Race” – eliminacje, „T.E.A.M.” – półfinał oraz  „Freestyle” – finał. Po trudnych zmaganiach do finału zakwalifikowało się 5 drużyn, które mimo niesprzyjającej pogody przystąpiły do ostatecznej rozgrywki. Prawidłowej techniki przebiegu konkurencji doglądali sędziowie, którzy ostatecznie przyznali:

•  I miejsce dla: Daniela Lisa i Krzysztofa Susidko

•  II miejsce dla: Alana Urbańskiego i Pawła Urbańskiego

•  III miejsce dla: Cezarego Dymkowskiego i Pawła Stęplińskiego

Puchary i czeki pieniężne zwycięzcom wręczył fundator nagrody głównej i gospodarz miasta – Burmistrz Marek Długozima oraz Sebastian Słomski – przedstawiciel Street Workout Trzebnica i Jarosław Bulla prezes Dynasty Workout.

Wszyscy uczestnicy zawodów po zakończeniu zmagań skorzystali z propozycji burmistrza Marka Długozimy i odwiedzili Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój, by zrelaksować się po ciężkim dniu zawodów.

Na zakończenie burmistrz Marek Długozima zapewnił, że zawody będą kontynuowane i zaprosił wszystkich uczestników za rok.

IMG_7955.jpegWspólne zdjęcie burmistrza Marka Długozimy z finalistami i pozostałymi uczestnikami zawodów.

IMG_7445.jpegMarzenia się spełniają – powiedział burmistrz Marek Długozima oficjalnie otwierając w minioną sobotę Street Workout Park w Trzebnicy. Dwa lata temu grupa młodzieży zwróciła się z propozycją do burmistrza, by utworzyć w mieście nietypowe miejsce do ćwiczeń. Dziś – Street Workout stał się faktem. Gmina Trzebnica konsekwentnie bowiem wspiera sport, kulturę i jest otwarta na ciekawe propozycje młodzieży. Jak widać – wszystko można realizować.Wystarczy chcieć. A Gmina - chce! 

IMG_7398.jpegBurmistrz Marek Długozima skierował podziękowania dla głównego wykonawcy firmy FlowParks za rzetelność i profesjonalizm włożony w realizację projektu.

IMG_7403.jpegBurmistrz podziękował także Panu Markowi Krzakowi za kolejną sprawnie zrealizowaną inwestycję oraz wieloletnią współpracę mającą na celu dobro mieszkańców Gminy Trzebnica.

IMG_7376.jpegUroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z przedstawicielami Trzebnickiej Grupy Street Workout: Sebastianem Słomskim, Grzegorzem Mazanką oraz Krzysztofem Tomkiewiczem. 

IMG_7470.jpegDawid Biliński z Brzegu Opolskiego. 

IMG_7594.jpegNajmłodszy uczestnik zawodów pochodził z Wrocławia - to czternastoletni Michał Gutt.

IMG_7418.jpegWyrazy uznania burmistrz skierował również do Sebastiana Słomskiego, przedstawiciela Trzebnickiej Grupy Street Workout, za wkład w realizację projektu oraz zaangażowanie i pomoc  podczas otwarcia Street Workout Parku w Trzebnicy.

IMG_7515.jpegNa zdjęciu burmistrz Marek Długozima z Mariuszem Szczepanowskim – sędzią oceniającym zawodników pod względem flow, reprezentantem Polski podczas Mistrzostw Świata w Moskwie w 2015 roku oraz mistrzem Polski.

IMG_7973.jpegNa podium stanęli: Daniel Lis i Krzysztof Susidko ( I miejsce), Alan Urbański i Paweł Urbański (II miejsce) oraz Cezary Dymkowski i Paweł Stępliński (III miejsce).

IMG_7947.jpegNagrodę główną - czek o wartości 1000 zł-  ufundowaną przez Burmistrza Marka Długozimę zdobyli Daniel Lis z Bełchatowa i Krzysztof Susidko z Gromadki.

IMG_7876.jpegPamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy, zawodnicy, sędziowie i oczywiście Trzebnickie Mażoretki, które uświetniały swoją obecnością wydarzenie.

IMG_7416.jpegPrzed rozpoczęciem zawodów Sebastian Słomski w imieniu własnym oraz całej społeczności Trzebnickiej Grupy Street Workout podziękował Burmistrzowi Markowi Długozimie za wybudowanie parku.

spotkanie w Urzędzie Miejskim z 2014 r..jpegSpotkanie, na którym fani Street Workoutu przedstawili burmistrzowi swój pomysł. Od lewej: Marcin Aniołek, Kamil Kowalczyk, Wojtek Mietełka, Jakub Szurkawski, Grażyna Jakubowska, burmistrz Marek Długozima, Miłosz Prześlak i Grzegorz Mazanka. W spotkaniu uczestniczył również Kuba Zawada.