Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Niezwykłe spotkanie

18 kwietnia burmistrz Marek Długozima wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy Jakubem Szurkawskim i Dagmarą Wolską- nauczycielką z Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 w Trzebnicy im. P. Włostowica i jednocześnie przyjaciółką rodziny, postanowili odwiedzić Szymona Bisagę, dla którego podczas 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego zebrano środki finansowe na dalszą rehabilitację.

- Ogromnie się cieszę ze spotkania z Szymonem. Jestem pełen uznania dla jego pogody ducha i widocznej woli walki, którą jako sportowiec- był obiecującym bejsbolistą- od zawsze posiadał, a przeżyty wypadek tylko wzmocnił i ukierunkował Go na cel, jakim jest walka - nie o kolejne sportowe tytuły, lecz o własne zdrowie, w czym dzielnie wspierają go wspaniali rodzice oraz siostra. To chłopak, który wie czego chce i wytrwale dąży do celu. Wspomniał, że jego największym marzeniem jest jak największe usamodzielnienie się. Wierzę, że jego pragnienie się spełni– powiedział burmistrz – Tym bardziej cieszę się, że środki finansowe zebrane podczas 31. Ulicznego Biegu Sylwestrowego w kwocie 14 825 zł, przekazano właśnie na jego dalszą rehabilitację.

Spotkanie było okazją do wręczenia chłopakowi symbolicznego czeku z Biegu Sylwestrowego, a także słodkiego upominku.

Od czterech lat z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy, największe sportowe wydarzenie Trzebnicy jakim jest Bieg Sylwestrowy, wzbogacone jest o wymiar charytatywny. Dzięki temu udało się pomóc m.in. Jasiowi Szopie - podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, „dołożyć cegiełkę” przy budowie Przylądka Nadziei, któremu patronuje Martyna Wojciechowska, w 2014 roku zebrać pieniądze dla małego trzebniczanina Ignasia Szlęzaka, a w ostatniej edycji biegu pomóc wspomnianemu Szymonowi.

Przypomnijmy - dwa lata temu Szymon uległ poważnemu wypadkowi w wyniku czego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany. W ubiegłym roku jako pierwszy Europejczyk przeszedł nowatorską metodę leczenia, polegającą na wszczepieniu mu specjalistycznego stymulatora pobudzającego układ nerwowy w dolnej części ciała. Do tej pory takie operacje przeprowadzono zaledwie u 11 osób na świecie. Dodatkowo Szymonowi wszczepione zostały komórki macierzyste, które mają wspomóc regenerację przerwanych połączeń nerwowych.

Więcej informacji o Szymonie wypadku i jego obecnych sukcesach na Facebooku:

https://www.facebook.com/Szymon-Bisaga-880983991950645/?fref=ts

Szymonowi można pomóc przekazując darowiznę na konto fundacji :

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

Stawnica 33A 77-400 Złotów

- nr konta : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

- tytuł wpłaty : 356/B Bisaga Szymon – darowizna

IMG_8141-gotowe.jpegNa zdjęciu  burmistrz Marek Dugozima , Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy Jakub Szurkawski, Dagmara Wolska- nauczycielka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy oraz Szymon Bisaga wraz z rodzicami. 

IMG_9908.jpegBurmistrz Marek Długozima  z Szymonem podczas ostatniej edycji Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego.