Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rozpoczęto remont drogi Taczów – Brochocin

Droga powiatowa łącząca Taczów Wielki z Brochocinem zyskuje nowy wygląd – położona zostanie tam nowa nakładka drogowa. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod przebudowę. Remont ten jest możliwy dzięki zrównoważonemu rozwojowi  powiatu, jaki realizuje rządząca koalicja Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Długozimy-Skuteczni dla Rozwoju oraz Prawa i Sprawiedliwości, a także dzięki wielkiemu zaangażowaniu sołtysów miejscowości przez które przebiega droga – Barbary Świdzińskiej z Brochocina i Renaty Bisikiewicz z Taczowa Wielkiego.

Wspomniany odcinek drogi wizytowali burmistrz Marek Długozima, starosta Waldemar Wysocki oraz sekretarz Gminy Trzebnica i radny powiatowy Daniel Buczak. Omawiali oni wraz z wspomnianą sołtys Brochocina Barbarą Świdzińską kolejne etapy remontu.

- To dla nas bardzo ważny dzień, ta droga była i w dalszym ciągu jest dla nas codzienną walką o to, by nie uszkodzić naszych aut i własnego zdrowia. Co więcej obecna koalicja rządząca powiatem pokazuje nam, że myśli o mieszkańcach, a problemy zwykłych ludzi nie są im obce. Niestety poprzednia władza pomimo wielu próśb i wysłanych pism nie interesowała się naszym problememmówiła sołtys Barbara Świdzińska. – Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za ten remont, który powoli nabiera rozpędu, udało nam się dopiąć swego - dodała.

- Tak długo zabiegałyśmy o tę drogę, że fakt jej remontu jest dla mnie jak świętomówi Renata Bisikiewicz Sołtys Taczowa Wielkiego. – Wspólnie z Barbarą Świdzińską napisałyśmy wiele pism w tej sprawie do poprzedniego starosty, jednak ten pozostawał niewzruszony na nasze argumenty. Na szczęście wraz ze zmianą starosty oraz przy wielkim wsparciu i determinacji Burmistrza Marka Długozimy udało się nam przeforsować ten remont – dodaje.

Oprócz wspomnianego remontu drogi Taczów Wielki–Brochocin, w naszej gminie trwają obecnie kompleksowe remonty dróg powiatowych prowadzących do Malczowa i Węgrzynowa.

Co więcej, złożony zostanie wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi  z Trzebnicy do Ujeźdźca Małego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przebudowa tej drogi dofinansowana zostanie także ze środków Gminy Trzebnica.

taczów (1).jpegBurmistrz Marek Długozima, starosta powiatu Waldemar Wysocki oraz sekretarz Gminy Trzebnica i radny powiatowy Daniel Buczak na drodze w Taczowie Wielkim wraz z sołtys Barbarą Świdzińską.

IMG_9998.jpegRównież sołtys Taczowa Wielkiego Renata Bisikiewicz nie kryje swojej radości z remontu drogi. 

taczów (2).jpegWkrótce odnowiona droga zyska zupełnie nowy wygląd, a mieszkańcy nie będą musieli omijać dziur.