#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zabiegane miasto. Relacja z 27. Biegu Sylwestrowego

Tegoroczny 27. Bieg Sylwestrowy zgromadził rekordową liczbę biegaczy. W sobotnie przedpołudnie na starcie stanęło aż 1136 uczestników imprezy. Zainteresowanie biegiem przerosło oczekiwania organizatorów, a Trzebnica na moment zmieniła się w prawdziwe "biegające" miasto. Na mecie nie było niespodzianek. Wśród mężczyzn po raz 3 najlepszy był Arkadiusz Gardzielewski, a wśród kobiet po raz 7 Katarzyna Kowalska.

Patronat Honorowy nad 27. Ulicznym Biegiem Sylwestrowym-Trzebnica 2011 objęła ponownie znakomita polska lekkoatletka, wieloboistka, trzykrotna medalistka Olimpijska, nauczyciel Akademicki - dr Urszula Włodarczyk. Obok niej na starcie biegaczom kibicowali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i gość honorowy gen. Andrzej Kaczyński. Wśród uhonorowanych podczas tegorocznego Biegu Sylwestrowego byli nie tylko uczestnicy imprezy. Honorową Odznakę Polskiego Stowarzyszenia Biegów otrzymał Janusz Pancerz za propagowanie biegów długodystansowych.

Nowością w tym roku była zmiana trasy biegu. 10 km należało pokonać w dwóch pętlach zamiast w dotychczasowych  trzech okrążeniach. Na trasę powróciła także tzw. "morena czołowa", czyli ul. Mostowa. Zdecydowano się na taką zmianę w związku z rosnącą ilością uczestników biegu, a także odpowiadając na ich uwagi.

Wszystkim uczestnikom 27. Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy serdecznie gratulujemy hartu ducha. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę. którą stworzyliście. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 roku. Osobom, dla których zabrakło medali na mecie, prześlemy je pocztą. Za dwa tygodnie będą u Was - zapewniali organizatorzy.

Na stronie internetowej http://www.biegsylwestrowy.pl można przeczytać oceny i komentarze uczestników 27. Biegu Sylwestrowego. Oto wybrane z nich:

To mój pierwszy bieg, bieganie to dla mnie nowa dyscyplina, udało się - mimo, że dwa dni wcześniej jeszcze nie mogłem chodzić, a numer startowy odbierałem myśląc, że najwyżej zejdę z trasy. Atmosfera wspaniała, świetna trasa. Polecam gorąco - ostatni dzień w roku otrzymał nowy wymiar ;).

Bieg naprawdę wspaniały, mimo tego, że trasa strasznie dała mi w kość, cała otoczka biegu była niesamowita. Jako, iż ze mnie beznadziejnie wolny tuptacz, źle zniosłam jeden z podbiegów, ale tak to jest, gdy się nie umie biegać ;). Brawo dla organizatorów za bogaty pakiet, wspaniałą atmosferę i wszystko, co się na nią składa, braaawo!
Za rok na pewno się stawię w Trzebnicy, choćbym przybiegła ostatnia!


Organizacja, przebieg imprezy, trasa, pogoda, wrażenia - wszystko na mega dychę.

IMG_0101.jpeg 1134 zawodników na starcie 27. Biegu Sylwestrowego.
DSC00200.jpeg Na mapę trasy powróciła tzw. morena czołowa, czyl ul. Mostowa.
DSC00271.jpeg Jednym z ładniejszych odcinków biegu były okolice ul. Stawowej.
IMG_0261.jpeg Wśród licznej rzeszy zawodników nie zabrakło trzebniczan.
IMG_0484.jpeg Nagrody wręczali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i dr Urszula Włodarczyk, medalistka olimpijska, która objęła patronat honorowy nad imprezą

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami:
PDF265_27._Bieg_Sylwestrowy_Trzebnica_.pdf

_galeria_42_24_1_1_3_3_0_0_

Foto: Urząd Miejski, Sylwester Nowakowski