Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Komorowo - zadanie z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego

Trwają prace przy realizacji zadania, które uzyskało najwięcej głosów w ubiegłorocznym budżecie pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy świetlicy wiejskiej i boiskach sportowych w Komorowie - budowa drogi dojazdowej i wyposażenie boisk sportowych w zaplecze szatniowo-sanitarne”.

- To kolejne zdanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. W poprzednich latach wykonaliśmy m.in. plac zabaw na podwórzu w rejonie ulic Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej a także upamiętniliśmy kolejkę wąskotorową w Trzebnicy, poprzez ustawienie historycznego taboru na skwerze przy ul Wrocławskiej - wylicza burmistrz Marek Długozima.

IMG_6819.jpegBurmistrz Marek Długozima i Stanisław Koszałko z wydziału techniczno-inwestycyjnego na placu budowy.

IMG_6808.jpegWkrótce obok świetlicy powstanie zaplecze szatniowo-sanitarne.

plac zabaw.jpegZwycięski projekt z 2014 roku pn. zagospodarowanie terenu podwórka bloków i kamienic ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej, zdobył wówczas 950 głosów. 

kolej.jpegW ramach tego samego Budżetu Obywatelskiego przy ul. Wrocławskiej ustawiono odrestaurowaną lokomotywę historycznej już Kolejki Wąskotorowej, która we wrześniu 1991 roku zakończyła swoją działalność. Lokomotywa symbolicznie upamiętnia funkcjonowanie Kolejki Wąskotorowej w Trzebnicy.