Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica Liderem Edukacji

29 listopada 2011 roku o godz. 11.00 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odebrał certyfikat Samorządowy Lider Edukacji. Chwilę później dziękował wszystkim, którzy pracowali na ten sukces - Wyróżnienie dedykuję dyrektorom i nauczycielom, którzy wspierają rozwój naukowy, sportowy i kulturalny młodzieży z terenu całej naszej gminy.

Rangę wyróżnienia podkreśla fakt, że wśród nagrodzonych gmin i powiatów na Dolnym Śląsku znalazły się jedynie gmina Trzebnica, gmina Długołęka oraz miasto Wrocław.

Konkurs „Samorządowy Lider Edukacji” odbywał się pod patronatem Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jerzy Buzek, przewodniczący PE, gratulując laureatom, w specjalnym liście napisał: - Reprezentowane przez Państwa gminy i powiaty to miasta, w których warto się kształcić i inwestować we własny rozwój intelektualny. Wyróżniają się na tle innych znaczącymi inwestycjami w edukację oraz działalnością na rzecz jej stałego ulepszania. Cieszy mnie, że Państwa działania na rzecz gospodarki opartej na wiedzy oraz wspierania rozwoju na poziomie lokalnym, zyskały uznanie w oczach konkursowego jury.

O przyznaniu certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji" zdecydowało niezależne jury złożone z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce rozwoju systemu edukacji i promocji szkolnictwa. Komisji konkursowej przewodniczył prof. zw. dr hab. Dariusz Rott – członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zainteresowanie konkursem wykazało blisko 170 gmin i powiatów z całej Polski. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała 68 certyfikatów.

Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w uzasadnieniu powiedziała: - Dzięki wieloletnim kontaktom z dziećmi i młodzieżą wiem, jak bardzo młodzi ludzie doceniają fakt zamieszkiwania w miejscu, które jest miejscem przyjaznym dla edukacji. Jak bardzo cieszy ich fakt, że w swoim najbliższym otoczeniu mają szkołę cieszącą się wysokim prestiżem i oferującą wykształcenie o znakomitej jakości. Że mają dostęp do nowoczesnego boiska i hali sportowej, gdzie mogą realizować swoje pasje. Że mają w swojej szkole znakomicie wyposażone pracownie i laboratoria. Że mogą uczestniczyć w wartościowych programach edukacyjnych czy ciekawych zajęciach pozalekcyjnych.

Przypomnijmy, że w naszej gminie Trzebnica uczniowie mogą korzystać nie tylko z dobrze wyposażonych placówek szkolno-oświatowych, ale czeka na nich także system stypendialny. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych przygotowano stypendium imienia Jana Pawła II oraz stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica, które otrzymują dzieci wykazujące się szczególnymi uzdolnienianiami i osiągnięciami w nauce.
Na najbliższe lata zaplanowano dużą inwestycję przy ulicy Leśnej (tereny byłego uzdrowiska), gdzie zostanie przeniesiona Szkoły Podstawowa nr 2 w Trzebnicy i tam też powstanie Szkoła Muzyczna. Projekt przewiduje także budowę boiska wielofunkcyjnego.
Równie ważną i wyczekiwaną inwestycją jest budowa boiska wielofunkcyjnego ORLIK 2012 w Ujeźdźcu Wielkim. To jedno z największych sołectw Gminy Trzebnica, w którym znajduje się Zespół Szkół (Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum).

_DSC3326.jpeg Podczas uroczystej gali wręczono statuetki "Primus" i "Mecenas Wiedzy" dla samorządów o szczególnych osiągnięciach

DSC06888.jpeg O przyznaniu certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji" zdecydowało niezależne jury złożone z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki. Komisji konkursowej przewodniczył prof. zw. dr hab. Dariusz Rott (drugi z prawej).

_DSC3374.jpeg Zainteresowanie konkursem wykazało blisko 170 gmin i powiatów z całej Polski. Wręczenie certyfikatów odbyło się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

_DSC3568.jpeg Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odbiera certyfikat Samorządowy Lider Edukacji

_DSC3571.jpeg Wyróżnienie zadedykowano dyrektorom i nauczycielom z terenu gminy Trzebnica

lider edukacji.jpeg