Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Seans dla seniora

22 marca w Kinie Polonia 3D, odbyły się bezpłatne pokazy filmu „Cierń Boga” – poruszającej opowieści, która przedstawia nowy punkt widzenia dla wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Pomysłodawcą filmowego spotkania był Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, który po raz kolejny zorganizował tego typu seans ze specjalną dedykacją dla wszystkich seniorów z terenu gminy.

- To naprawdę wielka radość widzieć tak liczną publiczność w nowych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury. Cieszę się, że znaleźli Państwo czas, aby w okresie Wielkiego Postu, tuż przed najważniejszymi w naszej wierze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, obejrzeć film Oscara de Cariozza. Jestem przekonany, że będzie on doskonałym wprowadzeniem w przeżywanie Wielkiego Tygodnia – powiedział burmistrz. – Jest to film, który powstał w zupełnie innej konwencji, przedstawia bowiem Chrystusa jako człowieka takiego jak my, posiadającego i przeżywającego ludzkie emocje – zachęcał burmistrz.

„Cierń Boga” to film ukazujący ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Przedstawia Jezusa jako zwykłego człowieka, który spotyka się i rozmawia ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącego mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca.

- To bardzo wzruszająca opowieść; jestem pod ogromnym wrażeniem filmu – mówi jedna z mieszkanek gminy. Dziękujemy Panu burmistrzowi za możliwość obejrzenia tego filmu, a także za zorganizowanie transportu. Dzięki temu osoby, które nie posiadają własnego środka komunikacji, mogły również skorzystać z zaproszenia. W nowym kinie jestem po raz pierwszy i bardzo mi się podoba, zarówno sala kinowa, kawiarnia jak i cały budynek – dodaje.

- To doskonały pomysł, aby przed Świętami Wielkanocnymi zaprezentować mieszkańcom film o tematyce religijnej, który wprowadza nas w wyjątkowy nastrój i pozwala przeżywać te święta pełniej – komentuje pan Jan – mieszkaniec Trzebnicy i dodaje – to miłe, że pomyślano o nas w tym zabieganym przedświątecznym okresie, że mogliśmy zobaczyć ten wspaniały obiekt, do którego ja osobiście z chęcią wrócę jeszcze nie raz.