Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Ruszyły pierwsze warsztaty literackie w Trzebnicy!

23 marca w Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy z inicjatywy Burmistrza Marka Długozimy oraz Anny Musz – trzebnickiej poetki, odbyły się pierwsze warsztaty literackie dla mieszkańców gminy. Zajęcia prowadzone przez wspomnianą lokalną autorkę esejów i recenzji Annę Musz oraz znanego publicystę, poetę, krytyka literackiego i dziennikarza Stefana Jurkowskiego, miały charakter organizacyjny.

W imieniu burmistrza Marka Długozimy uczestników warsztatów przywitała Wiesława Kucięba – koordynator projektu z ramienia Gminnego Centrum Kultury. W zajęciach udział wzięli początkujący twórcy oraz ci, którzy posiadają już pewien dorobek. Część zajęć poświęcona była prezentacji prac uczestników jak również dyskusji dotyczącej zagadnień teoretycznoliterackich.

- Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, bowiem kreowanie świata  przy pomocy słowa i literackiego tekstu jest jedną z najbardziej popularnych i lubianych pasji wśród osób w różnym wieku – powiedziała Anna Musz. Warsztaty są doskonałą szansą rozwoju talentów literackich. Osoby takie zaczną się ujawniać i stworzą lokalną społeczność literacką – dodała pani Anna.

Prowadzący koncentrują się przede wszystkim na twórczości uczestników, bowiem najlepszym sposobem doskonalenia umiejętności zarówno poetyckich, jak i pisarskich jest samo pisanie. Celem warsztatów jest zatem zachęcenie do realizowania się poprzez pisanie wierszy lub prozy, uczenie czym jest dobry wiersz i jakie warunki musi spełniać, kształtowanie zamiłowania do pięknego wypowiadania się oraz integracja środowiska lokalnego zajmującego się twórczością.

Warto przypomnieć, iż warsztaty odbywają się w każdą środę o godzinie 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w sali im. Feliksa Mułki. 

 

IMG_6523.jpegW imieniu burmistrza Marka Długozimy uczestników warsztatów przywitała Wiesława Kucięba – koordynator projektu z ramienia Gminnego Centrum Kultury.

IMG_1625.jpegSpotkanie Burmistrza Marka Długozimy z Anną Marią Musz – trzebniczanką, utalentowaną autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. W spotkaniu uczestniczyli także: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski oraz Stefan Jurkowski - recenzejnt publicysta, poeta, krytyk literacki i dziennikarz.   

IMG_6528.jpegW zajęciach udział wzięli początkujący twórcy oraz ci, którzy posiadają już pewien dorobek.

Zobacz także:

  • Spotkanie z trzebnicką poetką

    IMG_1627.jpeg

    W czwartek 4 lutego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie Burmistrza Marka Długozimy z Anną Marią Musz – trzebniczanką, utalentowaną autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. W spotkaniu uczestniczyli także: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski oraz Stefan Jurkowski, recenzent publikacji, wybitny polski poeta, publicysta, krytyk literacki i dziennikarz, a także Sekretarz Generalny Związku Literatów Polskich.