Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wiosna, ach to Ty!

W poniedziałek 21 marca, już po raz drugi Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z dziećmi z trzebnickich przedszkoli wziął udział w radosnym Powitaniu Wiosny na Trzebnickim Rynku, zorganizowanym przez Gminę Trzebnica. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyły także dzieci z Przedszkola w Długołęce.  

Uroczysty pochód wyruszył spod rzeźby kota Mruczysława, który znajduje się na deptaku i z pieśnią na ustach udał się wraz z burmistrzem Markiem Długozimą i dyrektor Gminnego Centrum Kultury Agnieszką Pawlaczek na czele, na plac przed Ratuszem. Dzieci ubrane w kolorowe stroje z kwiatami i wiankami z bibuły oraz marzannami wyruszyły na spotkanie Wiosny. Towarzyszył im Super Kot i Komisarz Lew, którzy w asyście Strażników Miejskich i Policji zabezpieczyli przemarsz.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie przybyliście na Powitanie Wiosny. Wasze kolorowe stroje, wiosenne kwiaty i ten entuzjazm, który wam towarzyszy pożegna zimę na dobre i będziemy mogli już niebawem cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny – powiedział na powitanie burmistrz Marek Długozima.

Wśród okrzyków najmłodszych trzebniczan Straż Miejska „aresztowała” Panią Zimę, która nie chciała opuścić Trzebnicy i przy radosnych nawoływaniach dzieci, zamieniła się w Pannę Wiosnę.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą marzannę. Specjalnie powołana komisja ds. Pór Roku oceniła wszystkie kukły, które pod kierunkiem pań przedszkolanek wykonały dzieci. Po wnikliwym przeglądzie i burzliwych naradach ogłoszono, że wszystkie wykonane marzanny zasłużyły na pierwsze miejsce.

W trakcie trwania święta wiosny, Julianna Michorczyk – autorka wierszy i piosenek dla dzieci, wręczyła egzemplarz swojej książeczki „Karuzela z piosenkami”, objętej patronatem burmistrza Marka Długozimy, wszystkim przedszkolom. Dzieci otrzymały także dyplomy za najpiękniejsze marzanny i słodki upominek od Gminy Trzebnica i firmy Inter Marche.

Po ogłoszeniu wyników, na znak, że wiosna zawitała już do Trzebnicy, ku radości wszystkich uczestników, wypuszczono w powietrze około 200 kolorowych balonów.

IMG_5867.jpeg

IMG_5862.jpeg

DSC_0041.jpeg

DSC_0006.jpeg

DSC_0019.jpeg

DSC_0030.jpeg