Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Spotkanie z dziennikarzami z Watykanu

W sobotę 19 marca odbyło się spotkanie ze znanymi, akredytowanymi włoskimi dziennikarzami z Watykanu. Celem ich wizyty w Trzebnicy było bliższe zapoznanie się z historią Patronki Miasta – Św. Jadwigi Śl. Wizyta miała też związek z przypadającą w przyszłym roku 750. rocznicą jej kanonizacji.

Trzebnicka Święta jest patronką wyboru Jana Pawła II na papieża i w tym kontekście sylwetka św. Jadwigi jest dla watykańskich mediów jest jeszcze bardziej interesująca.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

- Podczas spotkania miałem okazję opowiedzieć gościom z Włoch o naszej gminie i jej dynamicznym rozwoju, odpowiadałem na interesujące ich pytania. Opowiedziałem też o ciekawej inicjatywie jednej z włoskich firm, która na terenie naszej gminy planuje utworzenie winnicy i która już zasadziła pierwsze 4 tys. sadzonek winorośli. Wraz z naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim przekazałem dziennikarzom upominki promocyjne gminy. Następnie goście udali się na zwiedzanie bazyliki i pocysterskiego klasztoru. Obiekty te również zostały nagrane przez watykańską telewizję- powiedział burmistrz Marek Długozima. 

IMG_5219.jpeg

IMG_5230.jpeg

IMG_5235.jpeg

IMG_5244.jpegUdział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

IMG_5246.jpeg

IMG_5247.jpeg

IMG_5252.jpeg