Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Reaktywacja Dyskusyjnego Klubu Filmowego

7 marca miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego działającego z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy przy kinie Polonia 3D. Tym razem członkom klubu i postronnym widzom, do których również skierowane są projekcje, towarzyszył oscarowy film „Amy”.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugi poniedziałek o godzinie 18.30 w sali kina Polonia 3D. Każde spotkanie to ciekawy seans, a po nim dyskusja miłośników kina. Tym razem widzowie obejrzeli zdobywcę Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego – „Amy” o tragicznych losach Amy Winehouse. Seans poprzedziła projekcja refleksyjnej prezentacji filmowo-muzycznej dotyczącej przyjaźni, samotności, przewrotności kolei losu oraz krótkie wprowadzenie burmistrza Marka Długozimy: – Obejrzeliśmy przed chwilą filmową prezentację, która, wierzę, nastroiła nas do dobrego odbioru dzisiejszego filmu. Niesamowita muzyka, która jej towarzyszyła, to dzieło wielkiego Ennio Morricone, zdobywcy Oscara 2016 za muzykę do „Nienawistnej Ósemki” Tarantino. Tak ważne budowanie emocji w kinematografii za pomocą muzyki to przez ostatnie sześćdziesiąt lat często jego zasługa. Kompozycje Morricone pamiętamy chociażby z „Cinema Paradiso” czy „Misji”. A już za chwilę będziemy mieli okazję zapoznać się z filmem, który nie był jeszcze laureatem tej prestiżowej statuetki, kiedy wybieraliśmy go do naszego repertuaru. Opowiada historię życia wielkiej wokalistki, jej trudnych relacji, które, sami państwo ocenią - na ile pośrednio czy bezpośrednio, doprowadziły do jej upadku, jej zagubienia i szukania oparcia w wytwarzanych złudzeniach. Z przyjemnością pragnę państwa zaprosić już dziś na „Makbeta”, którego zobaczymy na ekranie już 21 marca, nieśmiertelna szekspirowska historia opowiedziana na nowo, z pewnością warta dyskusji – zakończył burmistrz.

DSC_0089.jpegPodczas drugiego spotkania trzebniczanie obejrzeli film "Amy". 

DSC_0085.jpegSłowo wstępne do filmu wygłosił burmistrz Marek Długozima.

Po przejmującym dokumencie członkowie DKF spotkali się w sali im. Feliksa Mułki, by podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami. Kolejne spotkania w co drugi poniedziałek, najbliższe z projekcją filmu „Makbet” już 21 marca! Zapraszamy.

plakat_dkf_makbet_www.jpeg