Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dzień Sołtysa

11 marca w Polsce obchodzone jest święto sołtysa, z tej okazji burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkich sołtysów gminy Trzebnica do sali Retro Gminnego Centrum Kultury i Sportu, by wspólnie uczcić ich dzień.

Z inicjatywy i na zaproszenie burmistrza 10 marca w sali widowiskowo-kinowej GCKiS odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, po nim burmistrz zaprosił wszystkich przedstawicieli sołectw na spotkanie w eleganckiej sali Retro.

– Gratuluję wszystkim sołtysom udanych przedsięwzięć poprzedniego roku oraz pierwszego kwartału roku bieżącego. Rozwój terenów wiejskich jest bardzo ważnym elementem obranej przeze mnie strategii rozwoju całej gminy, dlatego inwestycje na tych obszarach będą kontynuowane. Wspólnie oświetlamy drogi, budujemy i remontujemy świetlice, naprawiamy i kładziemy drogi i ciągi piesze. Cieszy mnie każda dobra współpraca z państwem, dlatego sobie i państwu życzę by nadal układała się tak dobrze i lepiej. Z okazji waszego święta życzę także dobrej współpracy z mieszkańcami – wszystkim zebranym burmistrz złożył najlepsze życzenia i gratulacje.

Burmistrz przypomniał również, że poza inwestycjami prowadzonymi w poszczególnych wsiach, wiele powstaje się w samej Trzebnicy i zachęcał, by wszyscy korzystali z nich jako z dóbr całej gminy, świetnym przykładem było samo miejsce spotkania. W rozmowach przypominano m.in. o mającym wkrótce ruszyć remoncie szkoły w Masłowie, o oświetlonych niedawno drogach w Świątnikach i Kobylicach, ukończonym remoncie świetlic w Cerekwicy i Głuchowie Górnym i wielu innych obecnych, zakończonych i zaplanowanych na ten rok przedsięwzięciach.

Z racji święta spotkanie dla przedstawicieli 41 sołectw miało następnie charakter towarzyski i integracyjny. W spotkaniu wzięli udział także Adrian Grodzicki - dyrygent J-L Big Band, Jerzy Słota z zespołu Vox, sekretarz gminy Daniel Buczak, dyrektor GCKiS Agnieszka Pawlaczek oraz naczelnik działu promocji Jakub Szurkawski.