Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trojaczki z Trzebnicy

O 10.28 urodzili się: Szymon i Mikołaj. Minutę później na świat przyszedł Kacper. 25 sierpnia 2011 roku wzrosła liczba mieszkańców w naszej gminie. Tych trzech wyjątkowych trzebniczan to prawdziwa radość dla rodziców - państwa Popowskich, ale i dla całej lokalnej społeczności. Dał temu wyraz burmistrz Marek Długozima przekazując rodzinie najserdeczniejsze gratulacje, życzenia i wyjątkowy prezent – wózek dla trojaczków.

Wózek dla trojaczków, który wyprodukowała włoska firma, ma ponad 1,5 m długości i większą część jego wyposażenia trzeba pomnożyć razy trzy: trzy obszerne siedziska spacerowe, trzy budki, trzy ocieplane osłonki na nóżki, trzy pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa przy każdym siedzisku, a dodatkowo bardzo duży kosz na zakupy i kierownica do łatwego sterowania wózkiem. W środku dla każdego chłopca pluszak.

Dziś maluchy mają prawie 3 miesiące. Burmistrz Marek Długozima wręczając ten niezwykły upominek 1 grudnia w domu państwa Popowskich, mówił z nieukrywaną radością: - Dzieciom życzę przede wszystkim dużo zdrowia i pięknego przeżywania beztroskiego dzieciństwa, a Wam – drodzy rodzice - dużo siły, wytrwałości, ale i pięknego odkrywania nowych uroków wspólnego, rodzinnego życia. Bardzo się cieszę, że Wasze dzieci będą mogły dorastać i poznawać świat w gminie Trzebnica.

Państwo Popowscy podczas jednego z pierwszych badań USG dowiedzieli się, że prawdopodobnie zostali rodzicami bliźniaków. Byli zaskoczeni, ale i szczęśliwi. Amplituda uczuć wzrosła w 9 tygodniu ciąży, kiedy usłyszeli: – Są trojaczki!

W dniu urodzin Szymon ważył 1800 g i mierzył 38 cm, waga Kacperka to 1220 g i chłopiec mierzył 44 cm długości, dane Mikołaja: 1480 g wagi i 43 cm wzrostu. Kacper i Mikołaj to bliźniacy jednojajowi.

Pani Ola i pan Piotr sami pochodzą z bliźniaczych rodzin, pani Ola ma siostrę bliźniaczkę, a pan Piotr brata bliźniaka, ale własna rodzina, to już zupełnie nowe wyzwania. - Chwilowo największy problem mamy z tzw. wyjściem na zewnątrz, kiedy chłopców trzeba po kolei ubrać, przenieść do fotelików, a potem do auta. Na razie tych wspólnych eskapad jest sporo, ponieważ dzieci muszą być nadal pod stałą opieką lekarską – mówi mama trojaczków. Przyznaje, że od początku nie miała problemów z rozróżnieniem chłopców: - Najwięcej uśmiecha się Szymuś. Każdy z nich też inaczej płacze. Mikołaj to śliczny chłopak, ale chyba ma za sobą najwięcej stresów związanych z wizytami u lekarzy. Kacper bywa lekko niecierpliwy, to taki mały nerwusek. Naprawdę piękne i wzruszające są jednak chwile, kiedy dzieci uśmiechają się, szukają bliskości, wtulają się w nas.

Państwo Popowscy doceniają pomoc i życzliwość, która nadeszła ze strony wielu ludzi, szczególnie rodziny (i tu ogromne podziękowania dla babć), ale i instytucji: - Wózek, który otrzymaliśmy od Pana Burmistrza to naprawdę wyjątkowy prezent. Pozwoli nam na pierwsze, wspólne spacery. Jesteśmy również wdzięczni pracownikom Sanepidu za pomoc w zorganizowaniu darmowych szczepień dla maluchów i lekarzom ze Szpitala przy ul Borowskiej, którzy na każdym kroku towarzyszyli naszej rodzinie i otaczali nas opieką.


DSC06952.jpeg Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla dzielnej mamy pani Aleksandry Popowskiej przekazali: burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i pracownicy Urzędu Miejskiego Anna Piotrowska - kierownik Urzędu Stanu Cywilinego i Grażyna Pop z Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich

DSC06958a.jpeg Gratulacje odebrał również szczęśliwy tato pan Piotr Popowski

DSC06963a.jpeg Pamiątkowe zdjęcie i wyjątkowy prezent dla całej rodziny - wózek dla trojaczków

DSC06975a.jpeg Rodzina w komplecie: rodzice Aleksandra i Piotr Popowscy oraz chłopcy: Mikołaj, Szymon i Kacper