Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Winna Góra – Park Kultury Trzebnica

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie burmistrza Marka Długozimy z Bartoszem Żmudą z CREOPROJECT, podczas którego przedstawiona została wstępna koncepcja zagospodarowania terenu Winnej „Kociej” Góry. W spotkaniu uczestniczyli również  prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej Jacek Kowalski oraz wiceprezes Dariusz Koprowski. Ich obecność wynikała z faktu, iż jednym z elementów mającego powstać Parku będzie kampus dla dzieci i młodzieży, będący idealnym uzupełnieniem bogatej oferty edukacyjno - kulturalnej, która już niebawem wpisze się na stałe w obraz miasta.

Oprócz wspomnianych gości - udział w spotkaniu wzięli: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki, Katarzyna Styperek – z Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Paweł Ziembiński Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami w obrębie Winnej Góry ma zostać stworzony  „Park Kultury Trzebnica”, na którego terenie według wstępnych ustaleń, znajdzie się między innymi ścieżka dydaktyczna Homo Erectusa, stanowisko edukacyjne oraz tematyczny plac zabaw. Wśród licznych pomysłów najciekawszymi wydają się być również: możliwość powstania ścianki wspinaczkowej, tyrolka czy zjeżdżalnia grawitacyjna. Warty uwagi jest również pomysł zakładający, że na teren przyszłego parku dostaniemy się za pomocą reaktywowanej kolejki wąskotorowej. Na jego terenie jak wcześniej wspominaliśmy, ma się również znaleźć kampus edukacyjny dla dzieci i młodzieży oraz drugi budynek w którego ramach powstać mogłyby także: punkt widokowy, restauracja z rozległą panoramą na Trzebnicę, obserwatorium astronomiczne czy przestrzeń wystawowa.

- W bardzo dobrą stronę zmierzają sprawy związane z rozwojem terenu Winnej Góry. Dzisiejsze spotkanie wraz z zaprezentowanymi grafikami koncepcyjnymi upewniły mnie  w przekonaniu, że Park Kultury Trzebnica stanie się jednym z najjaśniejszych punktów na mapie turystycznej całego regionu. Również pomysł powstania w tym miejscu kampusu edukacyjnego wydaje się być idealnym rozwiązaniem służącym nie tylko dzieciom goszczącym w naszym mieście i korzystającym z naszej bogatej oferty sportowej, ale także wszystkim mieszkańcom Gminy Trzebnica i Dolnego Śląska – powiedział Burmistrz Marek Długozima

1.jpegW szczegółowej prezentacji omówiona została koncepcja zagospodarowania Winnej „Kociej” Góry. W jej ramach zaprojektowane zostać mają dwie ścieżki dydaktyczne, strefa rozrywki oraz m.in. wieża widokowa.

2.jpegW Spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Bartosz Żmuda z CREOPROJECT, prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej Jacek Kowalski, wiceprezes Dariusz Koprowski, Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki, Katarzyna Styperek – z tego samego wydziału oraz Paweł Ziembiński Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy.