Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Odyseusze z wizytą u Burmistrza

Drużyna Odysei Umysłu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy 7 marca odwiedziła Urząd Miejski. Celem wizyty była prośba do Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy o dofinansowanie podróży do Gdyni, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice dzieci biorących udział w konkursie: Dorota Kumor, Małgorzata Śmichowicz oraz Anna Jarosz-Dębicka.

Drużyna w składzie: Wiktoria Dumka, Paulina Jarosz, Angelika Kraska, Zuzanna Kumor, Jakub Marcjoniak, Anastazja Nowak, Maciej Śmichowicz, trenowana przez p. Paulinę Pierchorowicz-Rączkę,  wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych, które odbyły się 27 lutego w X LO we Wrocławiu. Zdobywając 2. miejsce w swojej grupie tematycznej zespół awansował do Ogólnopolskiego Finału Konkursu „Odyseja Umysłu”. Jest to międzynarodowy program nauczania kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i współpracy zespołowej. Uczestnicząc w programie dzieci w oparciu o własne doświadczenia i praktyczne działania, kształtują umiejętności identyfikacji sedna problemu i szukania różnych sposobów rozwiązania go.

- Jestem bardzo dumny z młodzieży, która ciężką pracą dąży do rozwijania swoich talentów. Po raz kolejny przychylam się do wniosku i sfinansuję wyjazd do Gdyni uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, popieram bowiem inicjatywę młodych ludzi działających wspólnie w jednym kierunku – powiedział burmistrz. - Życzę Wam, aby te doświadczenia, które zdobywacie ukształtowały Wasze kompetencje intelektualne i społeczne, tak pożądane zarówno w nauce szkolnej, jak i w przyszłej pracy zawodowej – dodał burmistrz.

- Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za zapewnienie transportu i poczęstunku podczas podróży – zgodnie odpowiadają uczestnicy konkursu. – Będziemy się starać żeby jak najlepiej reprezentować naszą Gminę na Ogólnopolskim Finale Konkursu – dodają.

1.jpegDrużyna Odysei Umysłu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy 7 marca odwiedziła Urząd Miejski.

2.jpegW spotkaniu uczestniczyli także rodzice dzieci biorących udział w konkursie: Dorota Kumor, Małgorzata Śmichowicz oraz Anna Jarosz-Dębicka.