Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Projekt nowej szkoły wraz z halą sportową w Kuźniczysku gotowy

Burmistrz Marek Długozima spotkał się z dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku Elżbietą Taraszczuk – Gaweł, w celu omówienia projektu, który zakłada rozbudowę obecnego budynku wraz z termomodernizacją i budową hali gimnastycznej.

Prace przewidują m.in. termomodernizację starego budynku szkoły – to jest  – docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i stropu,  wymianę okien i drzwi, modernizację instalacji ciepłowniczej oraz wymianę instalacji oświetleniowej. Zmianie ulegnie również wielkość i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, dobudowany zostanie łącznik do nowego skrzydła budynku oraz sali gimnastycznej.

Nowe skrzydło budynku będzie w sobie mieściło sześć sal dydaktycznych, mogących pomieścić do 20 uczniów, świetlicę, sanitariaty oraz windę służącą do  transportu osób niepełnosprawnych. Dzięki temu, dzieci będą mogły uczyć się w jednym nowoczesnym budynku, zamiast w dwóch znajdujących się w różnych częściach miejscowości. Oprócz nowego skrzydła powstanie także sala gimnastyczna, która stanie się doskonałym uzupełnieniem boiska wielofunkcyjnego znajdującego się już w obrębie szkoły.

- Kilka lat temu oddaliśmy tu do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne wraz z placem zabaw, teraz przyszedł czas na dalsze inwestycje, które pozwolą szkole podstawowej w Kuźniczysku dogonić inne placówki edukacyjne oraz w znaczący sposób podnieść komfort nauki w nowych murach szkolnych. Również dzięki temu, że teraz nauka będzie odbywać się w jednym, nie dwóch oddzielnych budynkach  – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał – konsekwentnie dążę do rozwoju całej Gminy, na każdej płaszczyźnie i wiem, że aby takowy mógł się dokonać, potrzebne są inwestycje w infrastrukturę oświatową. Stąd moje działania związane z powstaniem kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej, regularne remonty innych placówek, a także zapowiedziana budowa przedszkola wraz ze żłobkiem. Obecnie trwa również remont szkoły w Boleścinie, a już za chwilę rozpocznie się remont szkoły w Masłowie oraz to wielkie zadanie inwestycyjne związane z termomodernizacją i rozbudową szkoły w Kuźniczysku.

- Cieszymy się, że nasza sytuacja została dostrzeżona przez Burmistrz Marka Długozimę, a nasza cierpliwość wynagrodzona w postacie projektu, który w mojej opinii spełnia wszystkie nasze wymagania i potrzeby, będąc doskonałym impulsem do dalszego rozwoju i samodoskonalenia tak kadry nauczycielskiej jak i naszych podopiecznych – podsumowała Pani Dyrektor Elżbieta Taraszczuk – Gaweł.