Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Pierwsza gala Heroes Fight Time

Heroes Fight Time – tak nazywa się pierwsza gala sztuk walki zorganizowana przez Gminę Trzebnica. Współorganizatorem wydarzenia był trzebnicki klub „UKS Gladius Trzebnica”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima. Gala odbyła się 5 marca w trzebnickiej hali sportowej przy ul. Kościelnej. Trzy rywalizacje w ramach tzw. przedwalk i sześć karty głównej oraz walka o pas zawodowego Mistrza Polski Muay-Thai IPCC kategorii 65 kg wzbudziły ogromne zainteresowanie wydarzeniem. Jak przystało na organizację imprez przez Gminę Trzebnica – również i tym razem wszystko było zrobione z pełnym rozmachem i profesjonalizmem. Osoby, którym nie udało się już kupić biletu wstępu, mogły oglądać relacje z walk na żywo na dużym telebimie ustawionym przed halą sportową.

W pierwszych trzech pojedynkach zmierzyli się przedstawiciele trzebnickiego klubu – UKS Gladius Trzebnica - z zawodnikami KO GYM Ślęza Wrocław: Mateusz Pyrka vs Paweł Kędzik, Sebastian Borowiecki vs Eryk Kultucki oraz Denis Śliwiński vs Krystian Chramęga. Tylko pojedynek Sebastiana Borowieckiego zakończył się zwycięstwem dla trzebnickiego klubu, emocji jednak nie brakowało.

Przed zawodami karty głównej oficjalnie galę otworzył burmistrz Marek Długozima:

Witam Państwa bardzo serdecznie! Bardzo się cieszę z tak dużego zainteresowania naszą dzisiejszą galą. To pokazuje, że obrana przez nas strategia promocyjna realizowana pod hasłem Trzebnica – Gmina Wspierająca Sport znajduje realne odzwierciedlenie w działaniach i spotyka się z dobrym odbiorem wśród mieszkańców, budując jednocześnie pozytywny wizerunek naszej gminy. Gratuluję zapału i zaangażowania członkom klubu UKS Gradius Trzebnica pod kierunkiem Krzysztofa Kottasa i Grzegorza Grzybowskiego. Gdy tylko przyszli do mnie z propozycją wspólnej organizacji gali, bez wahania się zgodziłem wiedząc, jak wielu mieszkańców interesuje się tą dziedziną sportu. Obserwuję poczynania klubu i cieszę się, że udaje im się zachęcić do ćwiczenia i aktywności fizycznej oraz pracy nad samym sobą coraz większą liczbę mieszkańców w różnym wieku. Wszystkim zawodnikom dzisiejszego wydarzenia życzę pomyślnych walk i tym samym Pierwszą Galę Trzebnickich Herosów uważam za otwartą!

W gali wzięli udział zaproszeni goście, m.in. – Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, Wicestarosta Jerzy Trela oraz Sekretarz Gminy Daniel Buczak. Zmagania zawodników oglądał również znany trzebnicki wokalista – Tomek Kowalski.

Mieliśmy okazję obejrzeć starcia w formułach K-1, boks i Muay-Thai. Jako pierwszego w ringu zobaczyliśmy jednego z organizatorów i trenera UKS Gladius Trzebnica Krzysztofa Kottasa, który w trzech pierwszych walkach był obecny w narożniku i podpowiadał podopiecznym. Mimo bardzo dobrej dyspozycji to przeciwnik z Corio-Team Łódź Maciej Dylik triumfował.

Łukasz Zygmunt z KO GYM Ślęza Wrocław przeważał od pierwszej rundy, by w trzeciej znokautować Roberta Gacka w jedynym tego wieczoru pojedynku bokserskim.

W trzeciej walce karty głównej zobaczyliśmy wicemistrza Polski kickboxingu full contact kategorii 60 kg Dominika Żelasko, który tym razem walczył z Filipem Wojtasikiem. Niestety w pierwszej rundzie rozcięte czoło uniemożliwiło Dominkowi kontynuowanie walki, która zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Corio-Team Łódź.

Bardzo dobrze zaprezentował się trzebniczanin Bartosz Rejek. Świetną pracą w trzech rundach całkowicie zdominował Jakuba Śmigielskiego, pewnie wygrywając na punkty jednogłośną decyzją sędziów.

Grzegorz Grzybowski z UKS Gladius Trzebnica, którego jeszcze na kilka minut przed własną walką obserwowaliśmy w roli trenera w narożnikach zawodników czy zabieganego między ringiem a szatnią w roli koordynatora, w czwartym starciu pojawił się w ringu. W kilka chwil udało mu się skupić i mądrze rozegrać walkę z Dawidem Wojtasikiem, by na koniec sędzia to jego rękę uniósł w górę. Po triumfie podziękował sponsorom i głównemu organizatorowi wydarzenia - Burmistrzowi Gminy Trzebnica za zorganizowanie gali Heroes Fight Time a tym samym za spełnienie marzeń wielu trenujących sporty walki z Gminy Trzebnica. Za własne zwycięstwo szczególne słowa podziękowania kierował także w stronę trenera Krzysztofa Kottasa i swoich podopiecznych z UKS Gladius Trzebnica. Finalnie został nie tylko zwycięzcą walki, ale i szczęśliwym narzeczonym, kiedy po oświadczynach na ringu jego wybranka Karolina powiedziała „tak!”.

Atmosferę pełną emocji kontynuowali Michał Ronkiewicz i Vasyl Halych (Corio-Team Łódź). Zawodnika z Wrocławia (klub Fight-Gym) szersza publiczność zna ze zwycięskiego udziału w 9. gali federacji FEN. I tym razem Ronkiewicz pokazał swoje świetne umiejętności, między innymi szczególnie widowiskowe „latające kolana” i w walce bardzo wysokim poziomie zdominował przeciwnika.

Walkę wieczoru o tytuł zawodowego Mistrza Polski Muay Thai IPCC (International Professional Combat Council ) stoczyli Bartosz Batra z Sebastianem Janiakiem. Mnóstwo emocji towarzyszyło tej walce, ponieważ Bartosza Batrę wielu trzebniczan zna z treningów we Wrocławiu, ponadto w narożniku obecny był jego trener Mariusz Cieśliński, który jako pierwszy Polak zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim (2005 rok), a wśród publiczności obecna była cała rodzina zawodnika, który po bardzo widowiskowym zaprezentowaniu wielu technik zwyciężył ambitnego łodzianina.

­– W Trzebnicy walczyłem właściwie jak u siebie, obecna była cała moja rodzina, wielu przyjaciół, więc czułem się pewniej niż kiedy na przykład walczę za granicą. Daliśmy dobrą walkę, myślę że publiczność jest zadowolona. Świetnie zorganizowane widowisko, chyba wszystkim się podobało. Dziękuję dwóm osobom za tę galę - Krzysztofowi Kottasowi, a w sposób szczególny burmistrzowi Markowi Długozimie. Oby więcej miast miało burmistrzów, którzy wspierają sport tak jak on. Naprawdę to doceniamy – powiedział zawodowy Mistrz Polski Bartosz Batra.

Do założenia zwycięzcy pasa zawodowego Mistrza Polski Muay-Tay IPCC kategorii 65 kg, spiker prowadzący galę – Andrzej Gliniak (oficjalny spiker WKS Śląska Wrocław znany również z prowadzenia gali FEN transmitowanych przez stację Polsat) – zaprosił fundatora tego pasa i gospodarza gminy – burmistrza Marka Długozimę.

Dla wielu zawodników, przede wszystkim reprezentantów Trzebnicy, były to pierwsze starcia w ringu, pierwsze prawdziwe walki. Wielki stres, presja publiczności, a także obecność najbliższych i znajomych miały swoje odbicie w wynikach. Bez względu na te czynniki wygrali z pierwszą tremą, co zaprocentuje w przyszłości. Warto podkreślić wspaniałe zachowanie trzebnickiej publiczności, która dzielnie wspierała zawodników zarówno z Trzebnicy, jak i przybyłych do naszego miasta gości. Dzień wcześniej w trzebnickim klubie „Zmierzch” odbyło się oficjalne ważenie zawodników.

Ogromny sukces gali, na którą bilety rozeszły się w ciągu dwóch dni z pewnością będzie kontynuowany – zapewnił na zakończenie burmistrz Marek Długozima.