Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Bezpieczeństwo przedszkolaków

Burmistrz Marek Długozima dzięki współpracy partnerskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonowania pozyskał kamizelki odblaskowe, które przekazał najmłodszym mieszkańcom uczęszczającym do trzebnickich przedszkoli.

7 marca zarówno dzieci z Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy jak i Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki otrzymały kamizelki odblaskowe, które wręczył burmistrz Marek Długozima. W podziękowaniu za prezenty przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki mówiące o tym jak należy zachowywać się na przejściu dla pieszych czy jadąc na rowerze. Przekazały również na ręce burmistrza laurkę i oficjalne podziękowanie.

- Gmina Trzebnica stale poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Montujemy progi zwalniające i wysepki ograniczające parkowanie i tym samym zwiększające widoczność na przejściu dla pieszych, remontujemy chodniki. Pamiętamy również o bezpieczeństwie najmłodszych, dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu kamizelek odblaskowych dla przedszkolaków – powiedział burmistrz Marek Długozima- Co roku w wypadkach drogowych ginie ok. 160 dzieci, a 5700 najmłodszych Polaków jest ofiarami wypadków kończących się kalectwem. Przyczyną wielu z nich jest to, że dzieci nie były widoczne na drodze. Wierzę, że kamizelki odblaskowe pozwolą uniknąć wielu wypadków i sprawią, że dzieci będą widoczne na drodze, a co się z tym wiąże, bezpieczniejsze.

W niezwykłą akcję, której celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych na drogach włączyła się trzebnicka Straż Miejska. Starszy inspektor Anna Cisak oraz strażnik Marlena Cielińska-Dziadosz ze Straży Miejskiej przeprowadziły szkolenie dla przedszkolaków na temat bezpieczeństwa na drodze. Przypomniały dzieciom numer telefonu alarmowego i jak należy zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię. Podczas rozmowy z dziećmi podkreśliły również jak ważna jest widoczność podczas spacerów czy jazdy na rowerze.

IMG_3835.jpegBurmistrz Marek Długozima przekazał kamizelki odblaskowe dla dzieci z trzebnickich przedszkoli.

IMG_3842.jpegCelem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych podczas spacerów czy jazdy na rowerze.

IMG_3850.jpegW podziękowaniu za prezent dzieci z Przedszkola nr 2 przygotowały występ artystyczny na temat bezpieczeństwa.

IMG_3879.jpegPamiątkowe zdjęcie przedszkolaków, wychowawców i dyrekcji przedszkola wraz z burmistrzem Markiem Długozimą.

IMG_3896.jpeg Kamizelki odblaskowe trafiły również w ręce dzieci z Przedszkola nr 1.

IMG_3910.jpegBurmistrz Marek Długozima podczas spotkania z  pokazał dzieciom jak poradzić sobie z założeniem kamizelki.

IMG_3917.jpegW niezwykłą akcję, której celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych na drogach włączyła się trzebnicka Straż Miejska. Na zdjęciu Starszy inspektor Anna Cisak oraz strażnik Marlena Cielińska-Dziadosz ze Straży Miejskiej, Burmistrz Marek Długozima oraz Dyrektor Przedszkola nr 1 Beata Szadkowska.

IMG_3944.jpegDzieci z Przedszkola nr 1 dumnie pozowały do zdjęć. 

Podziękowania 2.jpeg

Podziękowania 1.jpeg

IMG_3814.jpeg