Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejna lokalizacja zyska nowe oblicze

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie Burmistrza Marka Długozimy z Agnieszką Poradą i Wojciechem Jędrzejczykiem z firmy PPUH VITARO. Dotyczyło ono wstępnej koncepcji żłobka wraz z przedszkolem, które mają powstać w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę, w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą aż 80 dzieci. Podczas spotkania omówiono również projekt przestronnego parkingu.

- Bazując na obecnym zapotrzebowaniu na miejsca przedszkolne, głosach mieszkańców oraz trosce o jak największy komfort pierwszych kroków dzieci na ich ścieżce nauki, podjąłem decyzję o budowie w pełni nowoczesnego przedszkola wraz ze żłobkiem na ul. 3 Maja, teraz projekt ten nabiera coraz to realniejszych kształtów – mówił burmistrz Marek Długozima – Rozmowa o ostatecznym wyglądzie budynku była bardzo inspirująca, a owocowała w kolejne ciekawe pomysły dotyczące rozwoju terenu znajdującego się w niecce po byłym kąpielisku. Z najciekawszych pomysłów zdradzić mogę, że powstanie tam sala do squasha i tor do pumptracka. Co więcej w obrębie tego terenu przewidziany jest przestronny parking – podkreśla.

W ramach rozwoju kompleksu edukacyjnego mieszczącego się w sąsiedztwie stawów, zbudowana zostanie również Hala Widowiskowo - Sportowa oraz boisko wielofunkcyjne. Warto dodać, że Gmina Trzebnica regularnie inwestuje w rozwój najmłodszych mieszkańców, w ostatnich latach powstało nowe skrzydło Przedszkola nr 2, same obiekty przedszkolne są regularnie modernizowane, wyposażone zostały one także w nowoczesne edukacyjne place zabaw. Gmina wspiera także niepubliczne punkty przedszkolne i żłobkowe, wszystko w trosce o zapewnienie odpowiednich warunków edukacji i zabawy tak potrzebnych do zdrowego rozwoju dzieci.

 

1.jpegOd lewej Katarzyna Styperek z Wydziału Architektury i Urbanistyki, Wojciech Jędrzejczyk właściciel firmy PPUH VITARO, Monika Białas z wydziału TI, Agnieszka Porada z firmy projektowej PPUH VITARO, Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki.

2.jpegPrzykładowa wizualizacja mającego powstać przedszkola.

Pumptrack.jpegJuż niebawem w niecce po dawnym kąpielisku na ul. 3 Maja w Trzebnicy powstanie przedszkole wraz ze żłobkiem i robiący wrażenie tor pumptrack...

Squash.jpeg ...oraz sala do squasha.