Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Zagłosujmy na Dorotę!

Muzyczne talenty osób pochodzących z Trzebnicy są nie do przecenienia. Wieczorem 5 marca w Telewizji Polskiej transmitowany będzie finał preselekcji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym finale zmierzy się dziewięciu artystów, w tym pochodząca z Trzebnicy Dorota Osińska.

Trzebniczanka znana jest mieszkańcom z występów na terenie gminy, chociażby podczas Wigilii na Rynku w 2012 roku. Kolejna gminna artystka, Danuta Kamińska, napisała wówczas o niej wiersz. Szerszej publiczności Osina daje się poznać grając w warszawskim Teatrze Rampa, w którym występuje od 2003 roku. Polacy pamiętają ją również jako finalistkę programu telewizyjnego The Voice of Poland, dzięki któremu zyskała popularność.

- Pochodząca z Trzebnicy Dorota Osińska to kolejna muzyczna artystka związana z naszym miastem. Jestem pod wrażeniem jej możliwości wokalnych i artystycznego sposobu przekazywania emocji. Życzę Dorocie powodzenia w finale eliminacji i zachęcam do oddawania na nią głosów 5 marca. Jest ich warta - przekonuje burmistrz Marek Długozima. Artystka jest w trakcie nagrywania kolejnej płyty, a na konkurs wybrała utwór „Universal”, za którego muzykę i produkcję odpowiada Rick Allison, a za tekst odpowiadają Tinatin Japaridze i Phil Galdston. Wzruszające wykonanie pięknego utworu na pewno wielu osobom przypadnie do gustu. My zachęcamy do wspierania Doroty Osińskiej, wokalistki o trzebnickich korzeniach.

burmistrz i Osińska.jpeg