Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Oświetlenie w sołectwach

Zakończyły się prace związane z oświetlaniem dróg w sołectwach Świątniki i Kobylice. Wkrótce rozpoczną się Droszowie, Brzeziu i Cerekwicy. To kolejne inwestycje mająca na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Trwa złożony proces poprawy bezpieczeństwa w gminie. Na terenie miasta pojawiają się progi zwalniające i nowe przejścia dla pieszych, niedługo zamontowane zostaną nowe kamery monitoringu Trzebnicy, bezpieczniejsze stają się także sołectwa. W nich budowane są ciągi piesze, wsie zyskują także oświetlenie. Dziewięć słupów z jedenastoma lampami zostało zamontowanych w Świątnikach, pięć w Kobylicach, kolejnych sześć będzie oświetlać Droszów. – Bezpieczeństwo mieszkańców jest i musi być priorytetem. Oświetlenie dróg w sołectwach jest naturalną konsekwencją mojej chęci jego poprawy. Oświetlenie pojawi się także w Domanowicach, Ujeźdźcu i na drodze między Ligotą a Masłowem – informuje burmistrz Marek Długozima.

DSC_0147.jpegW Kobylicach droga jest już oświetlona.

DSC_0129.jpegPodobnie jak w Świątnikach.

DSC_0077.jpegDroszów. Tu wkrótce rozpoczną się prace związane z montażem oświetlenia drogowego.