Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

ArtKawiarnia zaprasza

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima 26 lutego zaprosił mieszkańców na otwarcie artKawiarni w odnowionych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Miejsce dawnego ZygZaka zyskało zupełnie nowe oblicze, które przypadnie do gustu szerokiemu gronu trzebniczan. Z okazji otwarcia zagrali: IM Fanki Tim oraz Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś.

Pomieszczenie, w którym dziś znajduje się artKawiarnia, zmieniło się właściwie nie do poznania. Każdy element uległ przeobrażeniu. Dawny wizerunek przepadł, by mógł pojawić się nowy – nowoczesny, a zarazem wyjątkowo klimatyczny.

By zwiększyć funkcjonalność, trzeba było zastosować wiele nowych rozwiązań. Cały budynek przeszedł gruntowny remont. Burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o dobudowaniu do niego pomieszczenia od ulicy Prusickiej tak, by kino miało niezależne wejście.

Nowoczesne Centrum Kultury ma służyć mieszkańcom na wiele sposobów, starałem się więc, by każdy element był jak najbardziej funkcjonalny. Dla spełnienia tej koncepcji w dobudowanej części powstała klatka schodowa, która prowadzi do kawiarni i szatni – informuje burmistrz. Drugie wejście do kawiarni jest tym, które znamy, od podwórka z tyłu budynku. Posadzka została obniżona, dostęp jest ułatwiony, lokal zyskał też odpowiednią wysokość.

W środku znalazła się wyjątkowo oświetlona scena dla muzyki na żywo, cała sala wyposażona jest w nowoczesne nagłośnienie i system świateł. W czasie koncertów dla słuchaczy przygotowane są klasyczne już fotele kinowe z Kina Polonia, a na co dzień stoliki z wygodnymi siedzeniami. Dla większych spotkań zarezerwowana jest kolorowa loża pośrodku artKawiarni. Istnieje możliwość zarezerwowania miejsc, by spędzić czas w większym gronie czy zorganizować urodziny etc., jednak lokal zawsze pozostanie otwarty dla wszystkich gości.

ArtKawiarnia ma za zadanie wypełnić lukę na mapie lokali w naszej gminie. Ma być kulturalnie i w przyjaznej atmosferze. Nowa kafejka ma być miejscem wyjątkowych kameralnych koncertów, spotkań z gośćmi, niezapomnianych spotkań w gronie najbliższych. W ofercie znajdziemy aromatyczną kawę, świeże ciasta i ciasteczka, zdrowe smoothies, sałatki i kanapki, regionalne piwa z beczki oraz dobre lokalne wina, a więc wszystko, co sprawi, że wspólne chwile w jej przestrzeni będą pełne dobrych emocji.

26 lutego tuż po godz. 18.00 uroczystego przecięcia wstęgi dokonali, w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, sekretarz Daniel Buczak, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Oświaty Renata Ciepluch, wokalistka IM Fanki Tim, zespołu mającego próby w nowych salach GCKiS, Izabela Możdżeń oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży. Chwilę później głos zabrał sekretarz gminy Daniel Buczak, który przyjął podziękowania mieszkańców przekazane przez dyrektor Agnieszkę Pawlaczek.

Modernizacja i przebudowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu, jak i powstanie artKawiarni były inicjatywami burmistrza Marka Długozimy, który po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do zrealizowania i że marzenia mieszkańców się spełniają – powiedziała Kamila Kruszona, menadżer artKawiarni. Również Izabela Możdżeń w imieniu wszystkich lokalnych artystów podziękowała za to wspaniałe miejsce. Po oficjalnej części nastąpiła degustacja win i owocowych koktajli oraz słodkiego poczęstunku ufundowanego przez cukiernię Markiza.

 – Dużym atutem gminnej artKawiarni jest posiadanie na wyłączność wina z Winnic Wzgórz Trzebnickich od pana Rafała Wesołowskiego. Koktajle owocowe, serwowane podczas otwarcia, zagoszczą na stałe w naszym menu  – zapewniła menadżer Kamila Kruszona.

Po części oficjalnej nastąpiły koncerty: IM Fanki Tim - zespół znany już trzebnickiej publiczności z wielu imprez i koncertów z bardzo energetycznym, funkowym repertuarem oraz Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś, prezentując autorskie kompozycje przeplecione własnymi interpretacjami standardów bluesowych. Koncerty zakończyły się wspólnym jam session składów obu zespołów.

ArtKawiarnia czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00-20.00, a od piątku do niedzieli w godzinach 12.00-22.00. Zapraszamy!

 

artKawiarnia (5 of 231).jpegUroczystego przecięcia wstęgi dokonali: sekretarz Daniel Buczak, Przewodnicząca Komi- sji Kultury, Sportu i Oświaty Renata Ciepluch, wokalistka IM Fanki Tim Izabela Możdżeń oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży.

artKawiarnia (8 of 231).jpegW imieniu burmistrza wszystkich przybyłych powitał sekretarz Daniel Buczak.

IMG_2779.jpegBurmistrz Marek Długozima i Jakub Szurkawski z wydziału promocji z pracownikami artKawiarni. ▶ 

artKawiarnia (73 of 231).jpegW artKawiarni ma być smacznie, zdrowo i kulturalnie.

artKawiarnia (150 of 231).jpegRetro fotele z kina Polonia są obecnie wyposażeniem nowej kafejki.

artKawiarnia (144 of 231).jpegNa otwarcie zagrał zespół Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś.

artKawiarnia (38 of 231).jpegIzabela Możdżeń z zespołem IM Fanki Tim.

artKawiarnia (15 of 231).jpegArtKawiarnia stanie się świetnym miejscem do spotkań w gronie przyjaciół.

F3.jpegPosadzka została obniżona, dostęp jest ułatwiony, lokal zyskał też odpowiednią wysokość. 

DSC_0062.jpegMnóstwo pracy, by miejsce wyglądało wspaniale i było funkcjonalne.

IMG_9522.jpegGruntowna przebudowa dała zadowalający efekt.

SAM_0571.jpegBurmistrz wraz z pracownikami wydziału technicznego i kierownictwem budowy.