Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe w Gminie Trzebnica

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dwóch ciągów ścieżek pieszo-rowerowych prowadzących do Będkowa i Sulisławic. Warto w tym miejscu przypomnieć, że powstać ma również chodnik na ul. Milickiej, który połączy Trzebnicę z Księginicami, tym samym komunikując najbliższe Trzebnicy miejscowości bezpiecznymi drogami dla mieszkańców poruszających się zarówno pieszo jak i przemieszczających się na rowerach. Projekt wykona firma REWITAL PROJEKT DANIEL BRZOZOWSKI.

- Idąc z duchem czasu oraz dbając o jak największe bezpieczeństwo i komfort mieszkańców podpisałem umowę na wykonanie projektu tych dwóch ciągów pieszo-rowerowych do Będkowa i Sulisławic. Wraz z chodnikiem wiodącym z ul. Milickiej do Księginic staną się one bezpieczną alternatywą dla komunikacji gminnej oraz zapewnią komfort przemieszczania się ludziom aktywnym, którzy chcą spacerem czy też rowerem udać się do Trzebnicy jak i wspomnianych miejscowości – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Projekt ma być gotowy do czerwca bieżącego roku, następnie zostanie rozpoczęta procedura przetargowa w celu wybrania wykonawcy inwestycji.

DSC_0136.jpegDroga w kierunku Sulisławic, gdzie powstanie jeden z ciągów pieszych.

IMG_2197.jpegPodpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dwóch ciągów ścieżek pieszo-rowerowych prowadzących do Będkowa i Sulisławic. Na zdjęciu Burmistrz Marek Długozima, Projektant Daniel Brzozowski, Zbigniew Mroziński z wydziału TI.