Od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Prestiżowe zawody już w maju w Trzebnicy

Burmistrz Marek Długozima podpisał porozumienie o współpracy w zakresie organizacji Pucharu Świata w Biegu na Orientacje 2016. Impreza ta, która odbędzie się 2 maja na Trzebnickim Rynku i w jego okolicach, będzie bezpośrednim testem przed Igrzyskami Sportowymi The World Games 2017, których oficjalnym partnerem jest Gmina Trzebnica. To właśnie biegi na orientację odbędą się w ich ramach w przyszłym roku na terenie ścieżek w Lesie Bukowym.

- Współorganizacja World Games i poprzedzającego tę imprezę Pucharu Świata w biegu na orientację to dla nas wielkie wyzwanie, ale i wielki zaszczyt oraz prestiż. Rozwój jaki na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonuje się w Trzebnicy nie umyka postronnym obserwatorom, którzy doceniają naszą infrastrukturę i profesjonalizm jakimi wykazujemy się przy okazji organizacji kolejnych wielkich imprez o zasięgu tak krajowym, jak i międzynarodowym – warto tu wymienić chociażby, zyskujący coraz to większą renomę, Bieg Sylwestrowy, czy Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Koronę Kocich Gór 2015, gdzie na starcie pojawiły się prawdziwe sławy polskiego kolarstwa. Dodać tu także należy takie wydarzenia jak Puchar Polski Nordic Walking czy zyskujący na popularności Trzebnicki Cross, gdzie na linii startu stanęło ponad 500 zawodników – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – Gmina Wspierająca Sport, to hasło promocyjne, które zobowiązuje nas do pełnego profesjonalizmu, tak przy organizacji imprez jak i przy rozwoju lokalnego sportu, stąd regularne wsparcie lokalnych klubów sportowych czy LZS oraz ciągły rozwój infrastruktury sportowej od stadionu Fair Play Arena przez Orliki i boiska wielofunkcyjne, aż po nowoczesną Halę Widowiskowo-Sportową, która już niebawem powstanie w bliskim sąsiedztwie kompleksu edukacyjnego Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej Nr 2. Nic więc dziwnego, że polskie i międzynarodowe federacje sportowe postrzegają Gminę Trzebnica jako doskonałe miejsce dla przeprowadzenia tego typu wydarzeń – zakończył.

Obecnie do zawodów zgłoszone są reprezentacje z 24 krajów, ta lista nie jest jednak jeszcze zamknięta i z całą pewnością można się spodziewać, że do Trzebnicy zawita cała światowa elita zrzeszona w światowej federacji biegów na orientację. Zawody w Trzebnicy poprzedzi seria prelekcji w gminnych szkołach obrazująca dzieciom na czym polegają profesjonalne zawody w biegu na orientację. Zajęcia te będą miały również na celu pobudzenie zainteresowania najmłodszych mieszkańców tym rodzajem sportu. Biegi na orientację kształtują wiele przydatnych w codziennym życiu umiejętności, takich jak – współpraca w drużynie, orientacja w terenie czy czytanie mapy. Całość zawodów dla kibiców będzie transmitowana na specjalnych telebimach rozmieszczonych na Trzebnickim Rynku.

IMG_2601.jpegPodpisanie porozumienia o współpracy. Od lewej Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Burmistrz  Marek Długozima, Wojciech Dwojak Prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej, Maciej Łaba przedstawiciel The World Games Wrocław 2017.