• EN
  • DE

Znamy tegorocznych gminnych stypendystów

Z inicjatywy Burmistrza Marka Długozimy, od 10 lat w Gminie Trzebnica funkcjonuje program stypendialny. Od tego czasu już ponad stu uczniów z terenu Gminy Trzebnica skorzystało z pomocy finansowej za bardzo dobre wyniki w nauce i ponadprzeciętne zaangażowanie w szkolne i pozaszkolne przedsięwzięcia. 23 lutego, podczas uroczystej Gali zorganizowanej w nowoczesnych przestrzeniach sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, do tego zaszczytnego grona dołączyło kolejnych 13-tu najzdolniejszych uczniów z gminnych placówek oświatowych, którzy z rąk burmistrza Marka Długozimy odebrali stypendia im. Jana Pawła II oraz Burmistrza Gminy Trzebnica. Zyskali dzięki temu realną pomoc finansową, która pozwoli im rozwinąć naukowe pasje i zainteresowania.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem na kontrabas fis-moll Siergieja Kusewickiego w wykonaniu dwóch trzebniczan Kornela Rzewuckiego- kontrabas oraz Kuby Celmera- akompaniament. Obaj panowie to trzebniczanie. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęli w trzebnickim ognisku muzycznym. W miejscu o którym zgodnie mówią, że wypromowało wiele osób z prawdziwą pasja do grania. Obecnie swoje umiejętności szlifują oni w Gminnej Szkole Muzycznej. To nie był koniec pokazu talentów, które rodzą się w szkole im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, tego bowiem dnia na scenie zaprezentował się również zespół muzyczny pod kierunkiem dr Moniki Gruszczyńskiej. Akompaniował mgr Maciej Kwinta. Uzdolniona młodzież zaprezentowała słynny utwór Moon River oraz Jak dobrze nam zdobywać góry.

W bieżącym roku szkolnym przyznano 5 stypendiów im. Jana Pawła II i 8 stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica.

Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica otrzymali:

1. Angelika Kraska - ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy

2. Dagmara Kupis - ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy

3. Tomasz Legierski - ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie

4. Kamila Boczar - ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku

5. Artur Okoński - ze Szkoły Podstawowej w Masłowie

6. Marcel Nowak - ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

7. Aleksandra Stelmach - z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

8. Monika Fontin - z Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy
 

Wśród stypendystów im. Jana Pawła II znaleźli się:

1. Weronika Durbajło - ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy

2. Jakub Barełkowski-Goraś - ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy

3. Natalia Sornat - ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku

4. Patryk Dufrat - ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

5. Patrycja Zaraza - z Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy

- Gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom. Dziś mogliśmy poznać Was bliżej i przekonać się że świetne wyniki osiągacie na wielu płaszczyznach, nie tylko naukowych czy sportowych, ale również tych o wymiarze czysto ludzkim. Jestem dumny, że mamy tak zdolną i utalentowaną młodzież. Z mej strony mogę zapewnić was o niegasnącym wsparciu oraz kolejnych inwestycjach w oświatę i infrastrukturę dzięki której będziecie mogli stale rozwijać swoje wielkie talenty – mówił burmistrz Marek Długozima, który pogratulował również rodzicom stypendystów, bez których nie byłoby możliwe osiąganie tak wspaniałych wyników przez ich dzieci- Szkoła jest miejsce, które kształtuje młodzież i zaszczepia w niej właściwie postawy. To tu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty. Natomiast dom rodzinny jest zawsze przestrzenią, w której wszystko się zaczyna. Wiemy, że potem przyszłość jest nacechowana tym, co się wyniosło z domu.

IMG_2505.jpegW bieżącym roku szkolnym przyznano 5 stypendiów im. Jana Pawła II i 8 stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica.