Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie z wiceministrem zdrowia

W czwartek, 18 lutego w Warszawie odbyło się spotkanie burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy z wiceministrem zdrowia – Markiem Tombarkiewiczem. W spotkaniu uczestniczył również sekretarz Gminy Trzebnica – Daniel Buczak.

Wizyta burmistrza w Ministerstwie Zdrowia była związana z dwoma ważnymi dla Gminy Trzebnica zagadnieniami. Pierwszym z nich było omówienie bieżącej sytuacji szpitala w kontekście jego najbliższej przyszłości wraz z analizą ewentualnego przejęcia przez gminę Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej oraz wiążących się z tym szans i zagrożeń. Drugim zagadnieniem była kwestia przywrócenia Trzebnicy statusu uzdrowiska.

- Spotkanie było dla mnie niezwykle owocne – mówi burmistrz Marek Długozima. – Pan wiceminister znał dobrze strukturę trzebnickiego szpitala oraz jego obecną sytuację, co mnie ucieszyło. Uzyskaliśmy wiele cennych, merytorycznych wskazówek dotyczących możliwości funkcjonowania szpitala. Są one szczególnie ważne w kontekście dużej wiedzy merytorycznej oraz bogatego doświadczenia pana wiceministra w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu służby zdrowia. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować pani minister Beacie Kempie za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania oraz za jej otwartość, życzliwość i zaangażowanie w sprawy naszej małej ojczyzny – podkreśla.

Odnośnie przywrócenia Trzebnicy statusu uzdrowiska wiceminister Marek Tombarkiewicz powiedział, że zainteresuje się tą sprawą i po sprawdzeniu aktualnego stanu poinformuje nas o swoich dalszych krokach w tej sprawie. Po wstępnym rozeznaniu sprawy wypowiedział się pozytywnie zarówno o samym pomyśle, jak i podjętych dotąd przez gminę w tym zakresie działaniach.

SAM_1536.jpegNa spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia. Od lewej wiceminister - Marek Tombarkiewicz, burmistrz Marek Długozima i sekretarz Daniel Buczak. 

Zobacz także:

  • Beata Kempa z wizytą u burmistrza

    IMG_2100.jpeg

    15 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie burmistrza Gminy Trzebnica – Marka Długozimy z Szefową Kancelarii Premiera – Beatą Kempą, która wizytowała swój region. Jednym z głównych tematów rozmowy była sytuacja trzebnickiego Szpitala św. Jadwigi Śląskiej.