Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Światowy Dzień Kota w Trzebnicy

„Super Kot, Super Kot nasz trzebnicki Super Kot”...,tak śpiewały dzieci podczas Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego. Z okazji tego niezwykłego święta, które w Trzebnicy obchodzone jest wyjątkowo hucznie, w Gminnym Centrum Kultury, Gmina Trzebnica zorganizowała przedstawienie dla dzieci, a Burmistrz Marek Długozima wręczył nagrody zwycięzcom konkursu „Laurka dla Super Kota”.

Tego dnia sala widowiskowo-kinowa została opanowana zarówno przez koty, kotki jak i koteczki z trzebnickich przedszkoli. Na uroczystości nie mogło zabraknąć trzebnickiej maskotki – Super Kota wraz z przyjaciółmi, którzy przygotowali dla najmłodszych wspaniałe przedstawienie w reżyserii Wiesławy Kucięby. Warto dodać, że na Światowy Dzień Kota trzebnicka pisarka przygotowała również piosenkę o Super Kocie, a muzykę do niej skomponowała Aneta Góral.

Na scenę poproszono Burmistrza Marka Długozimę- pomysłodawcę i organizatora konkursu „Laurka dla Super Kota”, który wręczył zwycięzcom upominki i podziękował za tak liczny udział w konkursie. Pochwalił artystów za talent malarski i zaprosił do udziału w kolejnych wspólnych zabawach. Wśród zwycięzców znaleźli się: Jakub Mróz (5 lat), Julia Rudkiewicz (4 lata), Maja Raval (6 lat), Jakub Kryczka i Nina Buczak (4 lata). Na wyróżnienie zasłużyła Zuzanna Szymanowicz z I klasy Szkoły Podstawowej nr 2.

- Trzebnica otoczona jest Kocimi Górami, być może dlatego kojarzy się z tym sympatycznym zwierzakiem. W badaniu przeprowadzonym wśród mieszkańców, kot pojawiał się bardzo często jako odpowiedź na pytanie o symbol Trzebnicy. Stąd też pomysł na wykorzystanie wizerunku kotka do promocji miasta i gminy wśród dzieci. Wierzę, że poprzez zabawę budują poczucie tożsamości i więzi ze swoją małą ojczyzną - powiedział burmistrz i dodał- ilość prac jaka wpłynęła na konkurs pokazuje, że Super Kot należycie spełnia swoje zadanie. Wrocław ma swoje Krasnale a Trzebnica Super Kota.

Ogromną niespodzianką dla trzebnickiej maskotki był występ artystyczny, piosenki i wierszyki przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki. Mali artyści z dużym zaangażowaniem, bez cienia tremy złożyły Super Kotu życzenia i wspólnie pozowały do zdjęć. O ich perfekcyjne przygotowanie zadbały nauczycielki- Małgorzata Piekarska i Agata Cierpiał.

Następnie dzieci przeszły na wystawę przygotowaną z prac zgłoszonych do konkursu. Na tę okazję w korytarzu mieszczącym się na parterze Gminnego Centrum Kultury powstała Gminna Przestrzeń Dla Dzieci „Okiem Dziecka-Zmalowane”, którą opiekuje się Super Kot. Później po kłębkach wełny, trasą wyznaczoną przez namalowane na ścianach koty, dzieci przeszły na słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernie Beza i Markiza.

Warto dodać, że wystawę będzie można podziwiać do końca lutego, a w przestrzeni stworzonej dla dzieci będą stale organizowane wystawy prac najmłodszych trzebniczan.

 

 

Zobacz także:

 

  • Znamy zwycięzców konkursu!

    Jakub Kryczka Ujeździec Wielki.jpeg

    Ponad 100 laurek otrzymał Super Kot z okazji swojego święta. Jest to wynik konkursu „Laurka dla Super Kota” ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Przypomnijmy, że był on skierowany do dzieci do lat 9 a jego celem jest promocja wizerunku maskotki Gminy Trzebnica zarówno wśród dzieci jak i młodzieży.