Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Spotkanie z trzebnicką poetką

W czwartek 4 lutego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie Burmistrza Marka Długozimy z Anną Marią Musz – trzebniczanką, utalentowaną autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. W spotkaniu uczestniczyli także: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski oraz Stefan Jurkowski, recenzent publikacji, wybitny polski poeta, publicysta, krytyk literacki i dziennikarz, a także Sekretarz Generalny Związku Literatów Polskich.

Spotkanie rozpoczęło się od przekazania przez panią Annę Musz tomiku wierszy Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie wraz z podziękowaniami za okazane zainteresowanie i udzielone wsparcie finansowe na publikację. „Inkantacje” są trzecią książką w dorobku poetki, w której znalazły się utwory z dwóch poprzednich tomów „Errata do trzech wymiarów”, „Odrastamy z kamienia” oraz wiersze nowe. Publikacja jest dwujęzyczna - polsko-bułgarska. Wyboru i przekładu z języka polskiego dokonał Łyczezar Seliaszki – bułgarski poeta, eseista, prozaik i tłumacz.

- Serdecznie gratuluję pani talentu i wyjątkowego sposobu postrzegania świata. Bardzo się cieszę, że mogłem udzielić wsparcia dla Pani twórczości – powiedział burmistrz Marek Długozima. Jest to niewątpliwie wyjątkowy wybór wierszy. Życzę Pani wielu sukcesów literackich i niegasnących sił twórczych – dodał burmistrz. Podziękowania skierował również do pana Stefana Jurkowskiego za przekazanie tomiku wierszy jego autorstwa.

Podczas spotkania pojawił się pomysł animacji życia literackiego w Trzebnicy. Burmistrz Marek Długozima zaproponował, by w Gminnym Centrum Kultury od marca ruszyły  warsztaty  literackie dla mieszkańców i osób zainteresowanych, podzielone na kategorie wiekowe. Miałyby one być prowadzone przez Annę Musz oraz Stefana Jurkowsiego, człowieka który należy do ścisłego kierownictwa Związków Literackich, znanego i docenianego poetę, uczestniczącego w międzynarodowych festiwalach, który od niedawna jest mieszkańcem Trzebnicy. Całość warsztatów zakończyłaby się podsumowaniem w postaci festiwalu literackiego o zasięgu ponadregionalnym. Uczestnicy zajęć i przybyli goście mogliby stworzyć wspólnie, wykorzystując nowoczesną przestrzeń Gminnego Centrum Kultury, wspaniałe święto poezji i literatury.  Dla naszego miasta i jego mieszkańców to doskonała okazja do pobudzenia środowiska literackiego. 

IMG_1627.jpegBurmistrza Marka Długozimy z Anną Marią Musz – trzebniczanką, utalentowaną autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica.

IMG_1609.jpegBurmistrz Marek Długozima, Jakub Szurkawski Naczelnik Wydziału Promocji, Stefan Jurkowski, Anna Musz.

IMG_1619.jpeg

IMG_1625.jpeg

Zobacz także:
  • Karuzela z piosenkami

    IMG_1589.jpeg

    W minioną środę, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie pisarki, Julianny Michorczyk z Markiem Długozimą, burmistrzem Gminy Trzebnica, na którym autorka wręczyła burmistrzowi najnowszą książeczkę swojego autorstwa: „Karuzela z piosenkami”. Burmistrz wspomnianą publikację objął swoim honorowym patronatem.