Od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Karuzela z piosenkami

W minioną środę, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie pisarki, Julianny Michorczyk z Markiem Długozimą, burmistrzem Gminy Trzebnica, na którym autorka wręczyła burmistrzowi najnowszą książeczkę swojego autorstwa: „Karuzela z piosenkami”. Burmistrz wspomnianą publikację objął swoim honorowym patronatem.

To już trzecia z kolei pozycja autorki skierowana do dzieci. Dwie poprzednie: „Zbiorek wierszyków dla małych smyków” oraz „A gdy urosnę” trzebnickie dzieci znają już bardzo dobrze. Po raz drugi pani Michorczyk zdecydowała się na wykorzystanie prac przedszkolaków jako ilustracji do swojej książeczki. Dzięki pięknym obrazkom wykonanym przez najmłodszych, książeczka ma swój niepowtarzalny urok – zauważa pisarka. Okładkę do „Karuzeli z piosenkami” zaprojektowała wnuczka pani Julianny, Kina Poturaj. Tematyka wierszy zawartych w książeczce jest całoroczna, zaś same wiersze stanowią jednocześnie słowa piosenek. Integralną część książki stanowi dodatek w postaci płyty CD z piosenkami i ich wersjami instrumentalnymi, autorstwa Magdaleny Marszałek, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od wielu lat prowadząca zajęcia umuzykalniające w przedszkolach. Jak sama kompozytorka mówi - są one zróżnicowane stylistyczne, od samby, poprzez walczyka, balladę, aż po swing i bossa novę. Piosenki są również wykorzystywane na zajęciach umuzykalniających z trzebnickimi przedszkolakami. Dziecko może więc czytać, śpiewać z towarzyszeniem płyty a także próbować własnych sił z wykorzystaniem podkładu. W planach są spotkania w przedszkolach nr 1 i nr 2, podczas których odbędzie się prezentacja książki oraz spotkanie z autorką – powiedział burmistrz – na zakończenie każde dziecko otrzyma książeczkę w prezencie. Tymczasem, książkę można zakupić kontaktując się poprzez adres e-mail: karuzelazpiosenkami@wp.pl, telefon 502484002, w wydawnictwie OVO oraz w sklepie na ulicy Witosa 16.

IMG_1598.jpeg Julianna Michorczyk wręczyła burmistrzowi Markowi Długozimie najnowszą książeczkę swojego autorstwa: „Karuzela z piosenkami”.

IMG_1589.jpeg